patronat co to jest
Definicja patronat: organizacja zależności klienta od patrona; polegała na tym, Iż wolni obywatele.

Czy przydatne?

Definicja PATRONAT

Co znaczy PATRONAT: 1. w staroż. Rzymie organizacja zależności klienta od patrona; polegała na tym, Iż wolni obywatele (w p. tak zwany klienci) z racji na ubóstwo oddawali się pod opiekę możnych patrycjuszy (określanych w tym związku patronami); stając się niemal członkami ich rodów, zyskiwali w patronach opiekę materialną, wsparcie w rozprawach sądowych i tak dalej; w zamian klienci udzielali patronom poparcia polit., towarzyszyli im na co dzień, a w szczególności w trakcie ceremonii, dając własną liczbą słowo zamożności ich patrona; w momencie cesarstwa znaczenie patronatu spadło; 2. w Europie nowoż. (XVI-XVIII w.) rodzaj więzi społ. i polit. między patronami i klientami zapewniającymi sobie nawzajem bezpieczeństwo i sposobność kariery (patron) w zamian za wierność i poparcie (klient). P. regularnie zawierał przedmioty tradycji feudalnej. Zdarzenie to występowało we wszystkich stanach społ
Co znaczy Pokucie:
Porównanie górnym Prutem pomiędzy górami Czarnohory, Dniestrem i rzeką Czeremosz zamieszka- ła poprzez Hucułów. Gł. miasto Kołomyja. W XVI w. terytorium sporne pomiędzy Polską a Mołdawią, później teren walk z patronat co znaczy.
Krzyżówka Pliniusz Starszy:
Dlaczego rzym., poeta; zachowała się jego Historia naturalna, dzieło encyklopedyczne, gdzie zawarł ówczesną wiedzę geogr., przyrodniczą, etnograficzną i antropologiczną. Zginął w trakcie obserwacji wybuchu patronat krzyżówka.
Co to jest Polskie Radio:
Jak lepiej firma pod tą nazwą z większością kapitału (90-98%) w rękach państwa. Od 1926 nadaje program radiowy w Warszawie, później także większych miastach (Kraków, Poznań, Katowice, Wilno, Lwów, Łódź, Toruń patronat co to jest.
Słownik Polityczny Komitet Porozumiewawczy:
Kiedy organizacja utworzona w państwie 7 II 1940 z przedstawicieli partii: PPS-WRN, Stronnictwo Nar., Stronnictwo Ludowe i przedstawicieli ZWZ jako ciało doradcze i opiniodawcze przy Delegaturze Rządu. W patronat słownik.
Czym jest Pakt Trzech:
Od czego zależy Niemiec, Włoch i Japonii podpisane 27 IX 1940 celem wspólnych działań do powstania nowego porządku w Europie i Azji. W XI 1940 zmuszone zostały do przyłączenia się do tego bloku Węgry, Rumunia i patronat czym jest.

Czym jest patronat znaczenie w Postać biografia P .

  • Dodano:
  • Autor: