pięciolatki co to jest
Definicja pięciolatki: planów rozwoju gosp. wykonywanych w ZSRR od 1929. Pierwsza, do 1934, była.

Czy przydatne?

Definicja Pięciolatki

Co znaczy PIĘCIOLATKI: nazwa pięcioletnich planów rozwoju gosp. wykonywanych w ZSRR od 1929. Pierwsza, do 1934, była okresem wznoszenia "ogromnych budowli socjalizmu" (zakładów metalurgicznych na Uralu, fabryki traktorów w Stalingradzie, kanału Wołga - Don, elektrowni na Dnieprze i tym podobne). Główny w pięciolatkach był postęp przemysłu ciężkiego. W zasadniczym stopniu służyły one wzmocnieniu przemysłu obronnego
Słownik Polskie Siły Zbrojne W Wielkiej Brytanii:
Co znaczy jesieni 1939. Początkowo obejmowały gł. marynarkę. Po klęsce Francji w 1940 zaczęto w Szkocji tworzyć I Korpus (wojsk lądowych). W VIII 1940 powstały pierwsze pol. dywizjony lotnicze (302 i 303 pięciolatki.
Słownik Piramidy:
Co znaczy budowle w kształcie ostrosłupa, normalnie wielkich rozmiarów, poświęcone na groby faraonów; tego typu budowle znane są także z innych obszarów (na przykład Ameryki, sprzed czasu ogromnych odkryć pięciolatki.
Słownik Prusowie:
Co znaczy spokrewnione z Litwinami i Łotyszami zamieszkujące od schyłku starożytności region tak zwany Prus pomiędzy dolnym biegiem Wisły a Niemnem. Nieskuteczną próbę chrystianizacji P. podjął św. Wojciech pięciolatki.

Czym jest pięciolatki znaczenie w Postać biografia P .

  • Dodano:
  • Autor: