pięciolatki co to jest
Definicja pięciolatki: planów rozwoju gosp. wykonywanych w ZSRR od 1929. Pierwsza, do 1934, była.

Czy przydatne?

Definicja Pięciolatki

Co znaczy PIĘCIOLATKI: nazwa pięcioletnich planów rozwoju gosp. wykonywanych w ZSRR od 1929. Pierwsza, do 1934, była okresem wznoszenia "ogromnych budowli socjalizmu" (zakładów metalurgicznych na Uralu, fabryki traktorów w Stalingradzie, kanału Wołga - Don, elektrowni na Dnieprze i tym podobne). Główny w pięciolatkach był postęp przemysłu ciężkiego. W zasadniczym stopniu służyły one wzmocnieniu przemysłu obronnego
Słownik Prezbiterianie:
Co znaczy pośród purytan z angielskiego: opowiadający się za wyborem urzędników kościelnych (prezbiterów) poprzez ludzi świeckich. W okresie wojny domowej w Anglii p. tworzyli umiarkowane skrzydło zwolenników pięciolatki.
Słownik Polski Związek Ludowy:
Co znaczy zał. w 1904 w Królestwie Pol.; opowiadał się za autonomią Królestwa Pol. (spolszczenie szkolnictwa, administracji i sądownictwa); w momencie rewolucji 1905-07 zbliżył się do PPS; 1907 rozbity pięciolatki.
Słownik Państwo Kościelne:
Co znaczy środkowej części Płw. Apenińskiego ze stolicą w Rzymie, z papieżem występującym jako władcą świeckim. Obejmowało pierwotnie dawne ziemie bizant. zajęte poprzez Longobardów, których natomiast wypędził pięciolatki.

Czym jest pięciolatki znaczenie w Postać biografia P .

  • Dodano:
  • Autor: