pielgrzymka co to jest
Definicja pielgrzymka: pielgrzymów) wędrująca do miejsc kultowych lub ich wędrówka. Pielgrzymki do.

Czy przydatne?

Definicja Pielgrzymka

Co znaczy PIELGRZYMKA: ekipa osób (pielgrzymów) wędrująca do miejsc kultowych lub ich wędrówka. Pielgrzymki do swoich świętych miejsc organizują chrześcijanie, buddyści, hinduiści (nad Ganges), muzułmanie (do Mekki). W chrześcijaństwie p. upowszechniły się w II w. Kluczowymi miejscami pielgrzymek stały się Jerozolima (grób Chrystusa), Rzym, Compostela w Hiszpanii, Lourdes we Francji, Częstochowa w Polsce
Słownik Pompejusz, Gnejusz Pompejusz, Zw. Wielkim:
Co znaczy polityk rzym. Od 70 przed naszą erą konsul. Anektował Syrię i Palestynę. W latach 60-53 przed naszą erą członek triumwiratu rządzącego Rzymem, w latach 50-48 przed naszą erą lider sił pielgrzymka.
Słownik Pax Romana:
Co znaczy hasło głoszone poprzez propagandę cesarskiego Rzymu w dobie Oktawiana Augusta (stąd również w wersji pax Augusta) zachwalające niewątpliwe korzyści (spokój i bezpieczeństwo) płynące z panowania rzym pielgrzymka.
Słownik Październik 1956:
Co znaczy zmian politycznych, które po odsunięciu od władzy stalinowskiego kierownictwa PZPR doprowadziły do wyraźnego złagodzenia reżimu komunist. w PRL. Wiązało się to ze zwołanym w II 1956 XX zjazdem KPZR pielgrzymka.

Czym jest pielgrzymka znaczenie w Postać biografia P .

  • Dodano:
  • Autor: