pielgrzymka co to jest
Definicja pielgrzymka: pielgrzymów) wędrująca do miejsc kultowych lub ich wędrówka. Pielgrzymki do.

Czy przydatne?

Definicja Pielgrzymka

Co znaczy PIELGRZYMKA: ekipa osób (pielgrzymów) wędrująca do miejsc kultowych lub ich wędrówka. Pielgrzymki do swoich świętych miejsc organizują chrześcijanie, buddyści, hinduiści (nad Ganges), muzułmanie (do Mekki). W chrześcijaństwie p. upowszechniły się w II w. Kluczowymi miejscami pielgrzymek stały się Jerozolima (grób Chrystusa), Rzym, Compostela w Hiszpanii, Lourdes we Francji, Częstochowa w Polsce
Słownik Przemysł Ottokar II:
Co znaczy 1253 z dyn. Przemyślidów, tata Wacława II. W 1251 zajął Austrię, w dalszym ciągu Styrię, Karyntię i Krainę. Jako jeden z najpotężniejszych władców pośród książąt Rzeszy Niem. ubiegał się o koronę w pielgrzymka.
Słownik Polibiusz:
Co znaczy najwybitniejszy gr. historyk doby hellenizmu, jako zakładnik znalazł się w Rzymie, gdzie pełen podziwu dla jego potęgi opisał podboje rzym. z lat 221-144 na kartach Historii pielgrzymka.
Słownik Pokój Brzeski:
Co znaczy zawarty w Brześciu Litewskim (nad Bugiem) pomiędzy Rosją radz. a krajami centralnymi (Niemcami i Austro-Węgrami) 3 III 1918. Przez wzgląd na podpisaniem w tymże mieście poprzez Niemcy i Austrię pielgrzymka.

Czym jest pielgrzymka znaczenie w Postać biografia P .

  • Dodano:
  • Autor: