plebejusze co to jest
Definicja plebejusze: staroż. Rzymie nie posiadająca początkowo, w odróżnieniu do patrycjuszy.

Czy przydatne?

Definicja Plebejusze

Co znaczy PLEBEJUSZE: kategoria społ. w staroż. Rzymie nie posiadająca początkowo, w odróżnieniu do patrycjuszy, pełni praw obywatelskich. W momencie republiki podjęli trwającą 2 wieki walkę plebejuszy z patrycjuszami, uzyskując na pocz. III w. przed naszą erą dostęp do urzędów i inne uprawnienia. Ich rzecznikami byli trybuni ludowi. Ostatecznie bogaci p. wspólnie z patrycjuszami utworzyli nową górną warstwę społeczeństwa nobilitas. Miano plebejuszy przypadło plebsowi rzym., który między innymi w Rzymie korzystał z darmowego rozdawnictwa chleba od I w. p.n.e
Słownik Plan Sześcioletni 1950-55:
Co znaczy postęp gosp. PRL, z naciskiem na przemysł ciężki i postęp środków produkcji kosztem dóbr konsumpcyjnych dla ludności. Największą inwestycją był kombinat metalurgiczny Nowa Huta wspólnie z olbrzymim plebejusze.
Słownik Prawosławie:
Co znaczy jeden z trzech gł. nurtów chrześcijaństwa; edukacja, obrzędy i organizacja Kościołów prawosławnych plebejusze.
Słownik Polska Macierz Szkolna:
Co znaczy oświatowe założone w Warszawie w 1905 między innymi poprzez H. Sienkiewicza, A. Osuchowskiego i I. Chrzanowskiego; zjednoczyła wszystkie dotąd sekretne poczynania oświatowe w Królestwie Polskim plebejusze.

Czym jest plebejusze znaczenie w Postać biografia P .

  • Dodano:
  • Autor: