podole co to jest
Definicja Podole: stepowa na pn. od Dniestru i pd. od Wołynia. Początkowo księstwo ruskie. Od 1366.

Czy przydatne?

Definicja PODOLE

Co znaczy PODOLE: hist. ziemia stepowa na pn. od Dniestru i pd. od Wołynia. Początkowo księstwo ruskie. Od 1366 część zach. w granicach Polski, wsch. później obiektem sporu z Litwą do 1569. Od XV w. intensywna kolonizacja pol., którą zakłócały najazdy tatarskie i stworzenia kozackie, czego rezultatem budowa licznych twierdz, w tym najsilniejszej, Kamieńca Podolskiego. Szlachta spolonizowała się, lecz lud pozostał ruski. 1672 część P. z Kamieńcem otrzymała się Turcji, lecz 1699 znów w Polsce. W trakcie rozbiorów (1772-1793) podzielone pomiędzy Austrię i Rosję (granica na Zbruczu). Po 1918 część zach. w Polsce, od 1939 w ZSRR, od 1991 w Republice Ukrainy
Co znaczy "Potiomkin":
Porównanie 27) VI 1905 został opanowany poprzez zbuntowanych marynarzy; było to pierwsze rewol. wystąpienie w armii i flocie carskiej; po zawinięciu P. do portu w Konstancy Rumuni zwrócili okręt władzom podole co znaczy.
Krzyżówka Prawosławie:
Dlaczego jeden z trzech gł. nurtów chrześcijaństwa; edukacja, obrzędy i organizacja Kościołów prawosławnych podole krzyżówka.
Co to jest Pierwsza Dywizja Im. Tadeusza Kościuszki:
Jak lepiej wojsk. tworzona od 8 V 1943 w Sielcach nad Oką pod patronatem Związku Patriotów Polskich, mająca walczyć u boku Armii Czerwonej z Niemcami. Dow. był płk Z. Berling. 12-13 X 1943 stoczyła pierwszą podole co to jest.
Słownik Powstanie Wielkanocne:
Kiedy irl. stworzenie antybryt. wybuchło 23 IV 1916 w Dublinie; powstańcy ogłosili Republikę Irlandzką; po 6 dniach krwawo stłumione. Przewarzająca część przywódców skazano na Zgon podole słownik.
Czym jest Ptolemeusz Klaudiusz:
Od czego zależy z Aleksandrii (Egipt); jego dzieła to liczący 13 tomów Almagest - do XVI w. fundamentalny zasób informacji na temat budowy wszechświata (twierdził, Iż Ziemia jest w jego centrum), i Wstęp do podole czym jest.

Czym jest Podole znaczenie w Postać biografia P .

  • Dodano:
  • Autor: