podole co to jest
Definicja Podole: stepowa na pn. od Dniestru i pd. od Wołynia. Początkowo księstwo ruskie. Od 1366.

Czy przydatne?

Definicja PODOLE

Co znaczy PODOLE: hist. ziemia stepowa na pn. od Dniestru i pd. od Wołynia. Początkowo księstwo ruskie. Od 1366 część zach. w granicach Polski, wsch. później obiektem sporu z Litwą do 1569. Od XV w. intensywna kolonizacja pol., którą zakłócały najazdy tatarskie i stworzenia kozackie, czego rezultatem budowa licznych twierdz, w tym najsilniejszej, Kamieńca Podolskiego. Szlachta spolonizowała się, lecz lud pozostał ruski. 1672 część P. z Kamieńcem otrzymała się Turcji, lecz 1699 znów w Polsce. W trakcie rozbiorów (1772-1793) podzielone pomiędzy Austrię i Rosję (granica na Zbruczu). Po 1918 część zach. w Polsce, od 1939 w ZSRR, od 1991 w Republice Ukrainy
Co znaczy Palmerston Henry John:
Porównanie polityk, od 1828 czł. partii konserw., potem (od 1830) liberalnej; wielokrotny min. spraw zagr., 1855-58, 1859-65 premier; zwolennik równowagi sił w Europie, doprowadził do udziału Anglii w wojnie podole co znaczy.
Krzyżówka Porozumienie Centrum:
Dlaczego 1990 koalicja ugrupowań popierających kandydaturę L. Wałęsy na prezydenta RP. W dalszym ciągu jednolita partia pod kierownictwem J. Kaczyńskiego, którą po konflikcie liderów z L. Wałęsą wstrząsnęły podole krzyżówka.
Co to jest Podbój Kosmosu:
Jak lepiej przestrzeni kosmicznej poprzez człowieka zapoczątkowane wystrzeleniem poprzez ZSRR pierwszego sztucznego satelity Ziemi 4 X 1957. Największy udział miały w nim ZSRR i USA. Przełomowymi datami był podole co to jest.
Słownik Pismo Egipskie:
Kiedy w staroż.; najstarszą wersją było p. obrazkowe, w formach rozwiniętych występowało w trzech odmianach - hieroglify, pismo hieratyczne i demotyczne podole słownik.
Czym jest Potworowski Gustaw:
Od czego zależy polit., zwolennik pracy organicznej; uczestnik stworzenia listopadowego (był adiutantem gen. Chłapowskiego); inicjator zał. Kasyna Gostyńskiego (w 1838-60 jego prezes); współpracownik K podole czym jest.

Czym jest Podole znaczenie w Postać biografia P .

  • Dodano:
  • Autor: