pospólstwo co to jest
Definicja pospólstwo: niższa warstwa ludności miejskiej. Jej członkowie posiadając prawa miejskie.

Czy przydatne?

Definicja POSPÓLSTWO

Co znaczy POSPÓLSTWO: w średniow. Europie niższa warstwa ludności miejskiej. Jej członkowie posiadając prawa miejskie nie mogli jednak zasiadać w radzie miejskiej i ławie sądowej. P. tworzyli ubożsi kupcy, mistrzowie rzemiosła i część czeladników. Przy współpracy plebsu podejmowano niejednokrotnie walkę o kontrolę pracy urzędów piastowanych poprzez patrycjat, co w XV i XVI w. w części miast skończyło się sukcesem
Co znaczy Pokój W Luneville:
Porównanie zawarty poprzez Napoleona z Austrią w 1801; potwierdzał traktat pokojowy zawarty w 1797 w Campo Formio pospólstwo co znaczy.
Krzyżówka Potocki Seweryn:
Dlaczego Czteroletni, czł. ros. Senatu i Porady Państwa; uczestnik wojny pol.-ros. 1792; potem współpracownik Aleksandra I; 1803-17 kurator Charkowskiego Okręgu Naukowego i współorganizator tamtejszego uniw pospólstwo krzyżówka.
Co to jest Prałat:
Jak lepiej w Kościele katol. wyższy dostojnik kościelny (na przykład biskup, opat) sprawujący władzę na ustalonym terytorium; również tytuł honorowy wyższy od kanonika zwykłego pospólstwo co to jest.
Słownik Perykles:
Kiedy ateński, wybitny mówca i wódz, naprawdę kierował krajem od 443 przed naszą erą (między innymi 16 razy pełnił urząd stratega). Wzmocnił demokrację ateńską wprowadzając wynagrodzenia dla członków pospólstwo słownik.
Czym jest Poniński Henryk:
Od czego zależy 1846 czł. Centralizacji Poznańskiej, uczestniczył w przygotowaniach do stworzenia; na pocz. II 1846 zdradził policji prus. plany stworzenia i wydał przywódców sprzysiężenia (między innymi K. Libelta pospólstwo czym jest.

Czym jest pospólstwo znaczenie w Postać biografia P .

  • Dodano:
  • Autor: