pospólstwo co to jest
Definicja pospólstwo: niższa warstwa ludności miejskiej. Jej członkowie posiadając prawa miejskie.

Czy przydatne?

Definicja Pospólstwo

Co znaczy POSPÓLSTWO: w średniow. Europie niższa warstwa ludności miejskiej. Jej członkowie posiadając prawa miejskie nie mogli jednak zasiadać w radzie miejskiej i ławie sądowej. P. tworzyli ubożsi kupcy, mistrzowie rzemiosła i część czeladników. Przy współpracy plebsu podejmowano niejednokrotnie walkę o kontrolę pracy urzędów piastowanych poprzez patrycjat, co w XV i XVI w. w części miast skończyło się sukcesem
Słownik Pawlak Waldemar:
Co znaczy działacz ZSL, a w dalszym ciągu po zmianie nazwy stronnictwa PSL. Od 1989 poseł na sejm z listy ZSL. Przywódca PSL w latach 1991-1997, a zarazem przewodniczący klubu parlamentarnego tej partii pospólstwo.
Słownik Powstanie Bokserów 1899-1901:
Co znaczy w Chinach, spowodowane poprzez czł. sekretnych stow. (jedno z nich nazywało się Pięść w imię sprawiedliwości i pokoju , stąd nazwa, skierowane początkowo przeciwko dynastii mandżurskiej, potem pospólstwo.
Słownik Potocki Adam:
Co znaczy konserwatywny; 1848 uczestniczył w pracach Komitetu Nar. w Krakowie; poseł do parlamentu wiedeńskiego; 1851-52 więziony poprzez Austriaków; 1851-55 prezes Tow. Rolniczego Krakowskiego; od 1861 poseł pospólstwo.

Czym jest pospólstwo znaczenie w Postać biografia P .

  • Dodano:
  • Autor: