pospólstwo co to jest
Definicja pospólstwo: niższa warstwa ludności miejskiej. Jej członkowie posiadając prawa miejskie.

Czy przydatne?

Definicja Pospólstwo

Co znaczy POSPÓLSTWO: w średniow. Europie niższa warstwa ludności miejskiej. Jej członkowie posiadając prawa miejskie nie mogli jednak zasiadać w radzie miejskiej i ławie sądowej. P. tworzyli ubożsi kupcy, mistrzowie rzemiosła i część czeladników. Przy współpracy plebsu podejmowano niejednokrotnie walkę o kontrolę pracy urzędów piastowanych poprzez patrycjat, co w XV i XVI w. w części miast skończyło się sukcesem
Słownik Psyche:
Co znaczy w mitol. gr. i rzym. uosobienie duszy ludzkiej, prezentowane w formie pięknej dziewczyny ze skrzydłami motyla, znane z przygód miłosnych, a wreszcie małżeństwa z bogiem miłości Erosem (Amorem pospólstwo.
Słownik Partia Pracy:
Co znaczy partia socjalist. zał. w 1900 jako federacja zrzeszająca związki zawodowe, organizacje spółdzielcze i in.; w praktyce polit. reprezentująca program prawicowego socjalizmu. Po raz pierwszy utworzyła pospólstwo.
Słownik Proletariat:
Co znaczy Socyalno-Rewolucyjna Partia Proletariat , Pierwszy Proletariat , ogromny Proletariat - pierwsza partia robotn. zał. poprzez L. Waryńskiego 1 IX 1882; program mówił o obaleniu kapitalizmu i pospólstwo.

Czym jest pospólstwo znaczenie w Postać biografia P .

  • Dodano:
  • Autor: