potiomkin co to jest
Definicja Potiomkin : 27) VI 1905 został opanowany poprzez zbuntowanych marynarzy; było to pierwsze.

Czy przydatne?

Definicja "POTIOMKIN"

Co znaczy "POTIOMKIN": pancernik ros.; 14 (27) VI 1905 został opanowany poprzez zbuntowanych marynarzy; było to pierwsze rewol. wystąpienie w armii i flocie carskiej; po zawinięciu "P." do portu w Konstancy Rumuni zwrócili okręt władzom carskim; marynarze byli represjonowani; w 1925 S. Eisenstein nakręcił słynny video o buncie na "Potiomkinie"
Co znaczy Plany Gospodarcze:
Porównanie w PRL normalnie 5-letnie okresy realizacji przyjętych w gospodarce nakazowo-centralistycznej założeń rozwoju ekon. państwie. Wykonywane poczynając od 1947 "potiomkin" co znaczy.
Krzyżówka Pol Pot:
Dlaczego przywódca maoistycznych Czerwonych Khmerów w Kambodży. Komunist. dyktator tego państwie w latach 1975-79 obalony poprzez interwencję wietn. W okresie jego rządów zgładzono około 3 mln ludzi "potiomkin" krzyżówka.
Co to jest Pakt Czterech:
Jak lepiej poprzez Włochy porozumienie Niemiec, Francji, W. Brytanii i Włoch (podpisane 15 VII 1933), które praktycznie decydowałyby o losach mniejszych państw euro. Wobec protestu tych ostatnich (zwł. Polski "potiomkin" co to jest.
Słownik Proces "Taterników":
Kiedy skazanie w 1969/70 na kilkuletnie wyroki więzienia kilku osób (M. Kozłowski, J. Karpiński, K. Szymborski, M. Szpakowska, M. Tworkowska) przemycających publikacje paryskiej Kultury między innymi "potiomkin" słownik.
Czym jest Posejdon:
Od czego zależy w mitologii gr. brat Zeusa, bóg mórz i oceanów "potiomkin" czym jest.

Czym jest Potiomkin znaczenie w Postać biografia P .

  • Dodano:
  • Autor: