proskrypcje co to jest
Definicja proskrypcje: doby republiki środek represji władz wobec przeciwników polit.; p. polegały.

Czy przydatne?

Definicja PROSKRYPCJE

Co znaczy PROSKRYPCJE: w staroż. Rzymie doby republiki środek represji władz wobec przeciwników polit.; p. polegały na ogłaszaniu list obywateli wyjętych spod prawa (proskrybowanych), co powodowało utratę poprzez nich majątków i stanowiło rzeczywisty wyrok Zgonu, bo za zabójstwo proskrybowanego wyznaczano wysokie nagrody
Słownik Przemyślidzi:
Co znaczy panująca w Czechach do 1306, również w Polsce 1300-1306, wywodząca się od legendarnego Przemysła. Pierwszym historycznym władcą z P. był Borzywoj I, który ochrzcił się około 871; wchodzili w związki proskrypcje co to jest.
Słownik Powstanie Krakowskie:
Co znaczy trójzaborowego stworzenia przygotowanego poprzez Tow. Demokr. Pol. i krajowych konspiratorów; podjęte w nocy z 20 na 21 II w Rzeczypospolitej Krakowskiej przeciw Austriakom; po wycofaniu się z miasta proskrypcje definicja.
Słownik Paweł VI, Giovanni Battista Montini:
Co znaczy kontynuował dzieło Jana XXIII wspierając pracę soboru watykańskiego II. Przeprowadził sporo reform instytucjonalnych w obrębie Kościoła; zreorganizował Kurię Rzymską; zniósł komisję Indeksu Ksiąg proskrypcje co znaczy.

Czym jest proskrypcje znaczenie w Postać biografia P .

  • Dodano:
  • Autor: