pytia co to jest
Definicja Pytia: słynnej świątyni Apolla w Delfach kapłanka i wieszczka, udzielała przepowiedni.

Czy przydatne?

Definicja PYTIA

Co znaczy PYTIA: w staroż. Grecji w słynnej świątyni Apolla w Delfach kapłanka i wieszczka, udzielała przepowiedni ( wyrocznia) pozostając w odurzeniu i ekstazie wywołanej intensywnymi oparami ziół. Normalnie wypowiedzi P. zawierały sporo sensów, dlatego ich interpretacji dokonywali kapłani
Co znaczy Proces Rosenbergów:
Porównanie szpiegowskiej w stanach zjednoczonych ameryki w formie procesu małżeństwa Juliusa (1918-53) i Ethel (1920-53) Rosenbergów oskarżonych o szpiegostwo na rzecz ZSRR i przekazanie sekretnych danych o pytia co znaczy.
Krzyżówka Padlewski Zygmunt:
Dlaczego Czerwonych; oficer ros. artylerii konnej gwardii; uczestnik oficerskich kół rewol. w Petersburgu; od 1861 na emigracji; wykładowca polskiej szkoły wojsk. w Genui i Cuneo; od X 1862 w Warszawie czł pytia krzyżówka.
Co to jest Prawo Niemieckie:
Jak lepiej regulaminów i norm przeniesionych do Polski z Niemiec z końcem XII w., zwł. prawo magdeburskie, i dostosowanych do miejscowych potrzeb. Posługiwano się p.n. przy lokacji wsi i miast i tworzeniu w pytia co to jest.
Słownik Pius VII, Barnabo Luigi Gregorio Chiaramonti:
Kiedy zawarł konkordat z Francją napoleońską 1801, po odmowie przystąpienia do blokady kontynentalnej Kraj Kościelne włączono do Królestwa Włoskiego, papież przebywał w areszcie domowym (1809-14 pytia słownik.
Czym jest Pacta Conventa:
Od czego zależy od 1573 osobiste zobowiązania polskiego władcy zaprzysięgane po wybraniu na tron. Odpowiedniki p.c. istniały także w innych krajach Europy (na przykład w Danii pytia czym jest.

Czym jest Pytia znaczenie w Postać biografia P .

  • Dodano:
  • Autor: