quebec co to jest
Definicja Quebec: Kanady od XVII w. zasiedlana poprzez Francuzów, od 1763 kolonia bryt., w XIX w. w.

Czy przydatne?

Definicja Quebec

Co znaczy QUEBEC: prowincja wsch. Kanady od XVII w. zasiedlana poprzez Francuzów, od 1763 kolonia bryt., w XIX w. w dominium Kanady, od 1931 w niepodległej Kanadzie, zamieszkana w większości poprzez ludność francuskojęzyczną, o silnie zaznaczających się (zwł. od wizyty prezydenta Francji Ch. de Gaulle'a IV 1960) tendencjach separatystycznych. Parokrotne plebiscyty nie dały jednak zwycięstwa coraz silniejszym zwolennikom oddzielenia się Q. od Kanady
Słownik Quesnay François:
Co znaczy i ekonomista, artysta fizjokratyzmu. Zakładał, Iż charakter produkcyjny ma jedynie klasa rolników, pozostałe - kupców i rzemieślników - mają charakter jałowy . Poglądy Q. odegrały ważną rolę w quebec.
Słownik Quisling Vidkun:
Co znaczy lider norweskich nacjonalistów, od 1940 współpracownik niem. okupantów, 1942-45 premier rządu kolaboracyjnego, po wojnie skazany i stracony quebec.
Słownik Quorum:
Co znaczy kworum, liczba członków zebrania (na przykład stowarzyszenia, parlamentu i tak dalej), której obecność jest konieczna do przeprowadzenia wyborów bądź podjęcia uchwał z mocą prawną quebec.

Czym jest Quebec znaczenie w Postać biografia Q .

  • Dodano:
  • Autor: