rwanda co to jest
Definicja Rwanda: środk., gdzie zawsze trwał konflikt dwu zamieszkujących je plemion: dominujących.

Czy przydatne?

Definicja Rwanda

Co znaczy RWANDA: państwo w Afryce środk., gdzie zawsze trwał konflikt dwu zamieszkujących je plemion: dominujących Tutsi i podporządkowanych im, lecz wiele liczniejszych Hutu. Walki pomiędzy nimi zaczęły się już w 1962, z chwilą uzyskania niepodległości, jednak w 1994 Hutu urządzili masakrę Tutsi. Wzajemne walki doprowadziły do Zgonu tys. ludzi i opuszczenia państwie poprzez setki tys
Słownik Rewolucja Lutowa 1848 We Francji:
Co znaczy niezadowoleniem z rządów Ludwika Filipa I i kryzysem ekon.-społ. (nieurodzaj, bezrobocie); opozycja republikańska z A. Ledru-Rollin na czele organizowała bankiety, na których wygłaszano przemówienia rwanda.
Słownik Rada Stanu Księstwa Warszawskiego:
Co znaczy utworzony w 1807; przygotowywała projekty ustaw sejmowych i dekretów władca., była sądem kasacyjnym, należało do niej sądownictwo adm.; w skład R.S. wchodzili ministrowie i referendarze, a od 1808 rwanda.
Słownik Rada Miejska:
Co znaczy Polsce od XIII w. ) najwyższy organ samorządu w miastach zakładanych na prawie niemieckim; w jej skład wchodzili rajcy i burmistrzowie; kierowała ustawodawstwem i sądownictwem, współdziałając z ławą rwanda.

Czym jest Rwanda znaczenie w Postać biografia R .

  • Dodano:
  • Autor: