co to jest
Definicja SA: hitlerowskiej organizacji paramilitarnej Sturmabteilung, zał. w 1920 jako bojówka.

Czy przydatne?

Definicja Sa

Co znaczy SA: skrót nazwy hitlerowskiej organizacji paramilitarnej Sturmabteilung, zał. w 1920 jako bojówka przy NSDAP, rozbudowywanej po 1925, która terrorem pomogła NSDAP w 1933 dojść do władzy. Za rządów nazistów w Niemczech SA rozrosła się do paru mln członków i wobec ambicji swych przywódców (zwł. E. Roehma) stała się groźna dla Hitlera. W tej sytuacji Hitler nakazał wymordowanie kierownictwa SA w tak zwany nocy długich noży (30 VI 1934). Po tym fakcie SA całkowicie straciła znaczenie, ustępując miejsca przybocznej gwardii Hitlera SS
Słownik System Wersalski:
Co znaczy międzynar. stworzonego podpisanymi (1919-20) wskutek paryskiej konferencji pokojowej traktatami kończącymi I wojnę świat. Nazwa od traktatu wersalskiego z Niemcami. Kluczowym obrońcą s.w. stała się sa.
Słownik Sapieha Leon:
Co znaczy przemysłowiec galic., jeden z czołowych przedstawicieli pracy organicznej; uczestnik stworzenia listopadowego; współzałożyciel Galic. Kasy Oszczędności i Tow. Kredytowego Ziemskiego; 1848 uczestnik sa.
Słownik Sąd Sejmowy:
Co znaczy Rzeczypospolitej szlacheckiej trybunał powoływany poprzez sejm walny do rozpatrzenia największych zbrodni (na przykład zdrady arian w okresie wojny 1655-60, ateizmu w 1689); 2. trybunał konstytucyjny sa.

Czym jest SA znaczenie w Postać biografia S .

  • Dodano:
  • Autor: