co to jest
Definicja SD: bezpieczeństwa NSDAP wchodząca w skład SS. Początkowo nieliczna, po objęciu szefostwa.

Czy przydatne?

Definicja SD

Co znaczy SD: partyjna służba bezpieczeństwa NSDAP wchodząca w skład SS. Początkowo nieliczna, po objęciu szefostwa poprzez R. Heydricha nastąpił przyrost jej znaczenia. W 1939 weszła w skład Gł. Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy (RSHA) jako trzon dwóch departamentów - wywiadu na państwo i wywiadu zagr. (szef W. Schellenberg). W aparacie policyjnym Rzeszy tworzyła superorganizację nadzorującą pracę policji polit. gestapo i kryminalnej (kripo). Po zamachu 1944 na Hitlera SD podporządkowano wojsk. wywiad i kontrwywiad Abwehrę
Słownik Sowiński Józef:
Co znaczy Szkoły Rycerskiej; uczestnik insurekcji 1794, oficer armii prus., od 1811 Księstwa Warsz. (w kampanii 1812 stracił nogę); w Królestwie Pol. komendant Szkoły Aplikacji, w stworzeniu listopadowym sd co to jest.
Słownik Schizma Zachodnia:
Co znaczy wcześniejszymi wyborami antypapieży (XI-XII w. ) największy rozłam w średniow. Kościele rzymskokatol. Zapoczątkowany po niewoli awiniońskiej papieży, polegał na jednoczesnym wyborze dwóch, a po sd definicja.
Słownik Staroobrzędowcy:
Co znaczy społ. powstały w XVII w. wskutek reform patriarchy Nikona, a prowadzący się przeciw oficjalnemu prawosławiu. Regularnie wiązał się z ruchami społ., takimi jak Pugaczowa. Część s. prześladowana w sd co znaczy.

Czym jest SD znaczenie w Postać biografia S .

  • Dodano:
  • Autor: