spartakus co to jest
Definicja Spartakus: pochodzący z Tracji, instruktor w szkole gladiatorów, wódz największego.

Czy przydatne?

Definicja SPARTAKUS

Co znaczy SPARTAKUS: niewolnik rzym. pochodzący z Tracji, instruktor w szkole gladiatorów, wódz największego stworzenia niewolników w dziejach staroż. Rzymu z 73-71 przed naszą erą Zebrał kilkudziesięciotysięczną armię zbiegłych niewolników i kilkakrotnie pokonał armie rzym. Jednak w 71 przed naszą erą powstańcy ponieśli klęskę w Apulii z rąk wojsk dowodzonych poprzez Krassusa, a sam Spartakus poległ w bitwie. Pokonanych spotkały krwawe represje, między innymi 6 tys. z nich ukrzyżowano wzdłuż Via Appia (drogi z Rzymu do Kapui)
Słownik Senat Wolnego Miasta Krakowa:
Co znaczy wykonawczo-adm. funkcjonujący w Rzeczpospolitej Krakowskiej, utworzony w 1815; w jego skład wchodzili: prezes i 12 senatorów; Senat powoływał i odwoływał urzędników, zatwierdzał projekty ustaw przed spartakus co to jest.
Słownik Siedem Sztuk Wyzwolonych:
Co znaczy na zdolności, które powinien posiadać człowiek wolny w przeciwieństwie od niewolnika; u progu średniow. ustalono ich liczbę na siedem i podzielono na dwa poziomy: trivium (gramatyka, retoryka i spartakus definicja.
Słownik Schumann Robert:
Co znaczy przedstawiciel romantyzmu w muzyce; 1834 zał. czasopismo Neue Zeitschrift fuer Musik ; jako krytyk muzyczny entuzjastycznie przyjął twórczość F. Chopina; komponował utwory fortepianowe, między innymi spartakus co znaczy.

Czym jest Spartakus znaczenie w Postać biografia S .

  • Dodano:
  • Autor: