co to jest
Definicja SS: Schutzstaffeln) NSDAP utworzone w 1923 jako bojówki partii hitlerowskiej. Członkowie.

Czy przydatne?

Definicja Ss

Co znaczy SS: "oddziały ochronne" (Schutzstaffeln) NSDAP utworzone w 1923 jako bojówki partii hitlerowskiej. Członkowie SS musieli spełniać wysokie wymogi fizyczne, rasowe ("czyste pochodzenie") i materialne. Po objęciu kierownictwa poprzez H. Himmlera nastąpił przyrost znaczenia SS, zwł. po wyeliminowaniu opozycji wewnątrzpartyjnej i SA w tak zwany "nocy długich noży" 1934. SS przejęło także kontrolę nad gestapo. Etapowo stało się kluczową podporą III Rzeszy. W skład SS wchodziła służba bezpieczeństwa SD. Od 1939 z członków SS tworzono załogi obozów koncentracyjnych (SS - Totenkopfverbnde). W okresie wojny powstały elitarne jednostki bojowe Waffen-SS - brygady, dywizje, korpusy i armie w łącznej sile blisko 1 mln ludzi. Prócz Niemców służyli w nich przedstawiciele podbitych narodów, z których formowano dywizje ochotnicze albo grenadierów SS, traktowane poprzez dowództwo niem. jako jednostki drugorzędne. Po II wojnie świat. SS została uznana za organizację o charakterze zbrodniczym
Słownik Sobór Watykański I:
Co znaczy papieża Piusa IX, a odbywający się od 8 XII 1869 do 9 X 1870; miał ustosunkować się do wyzwań stawianych Kościołowi katol. w XIX w. Gł. jego uchwałą było przyjęcie dogmatu o nieomylności papieża w ss.
Słownik Sieć Organizacji Zakładowych:
Co znaczy porozumienie największych organizacji zakładowych NSZZ Solidarność w zakładach pracy całego państwie tworzone od III 1981 ss.
Słownik Szare Szeregi:
Co znaczy Związku Harcerstwa Polskiego w momencie okupacji hitlerowskiej. Liczyły około 15 tys. członków; Sz.Sz. dzieliły się na kategorie wiekowe - Zawisza (najmłodsi), Bojowe Szkoły (14-17 lat) i Ekipy ss.

Czym jest SS znaczenie w Postać biografia S .

  • Dodano:
  • Autor: