stalinizm co to jest
Definicja stalinizm: panującego w ZSRR od poł. lat 20. XX w., potem także w tak zwany państwach.

Czy przydatne?

Definicja Stalinizm

Co znaczy STALINIZM: nazwa mechanizmu panującego w ZSRR od poł. lat 20. XX w., potem także w tak zwany państwach demokracji ludowej (od 1948) charakteryzującego się pełną kontrolą całego życia poprzez partię komunist. i sekretną policję, powszechnym stosowaniem terroru, izolacją od świata zewn., kultem przywódcy. Koniec stalinizmu przyniósł ostatecznie XX Zjazd KPZR w 1956, na którym nowy lider partii N. Chruszczow potępił tak zwany kult jednostki
Słownik Sparta:
Co znaczy krajów w staroż. Grecji, zajmujące na pd. Peloponezu dolinę rz. Eurotas i Lakonię i Messenię. Pocz. S. stanowiło 5 osad, które wskutek podboju rozrosły się w największe pośród gr. polis terytorium stalinizm.
Słownik Strateg:
Co znaczy nacz. dowódca wojska (armii albo floty); w Atenach od reform Klejstenesa powoływano kolegium 10 strategów; 2. w cesarstwie bizant. dowódca okręgu wojsk.; 3. aktualnie znawca sposobów prowadzenia stalinizm.
Słownik Spirytuałowie:
Co znaczy radykalny nurt w zakonie franciszkańskim protestujący (XIII-XIV w. ) przeciw złagodzeniu reguły zakonnej (gł. w sprawie ubóstwa stalinizm.

Czym jest stalinizm znaczenie w Postać biografia S .

  • Dodano:
  • Autor: