sumerowie co to jest
Definicja Sumerowie: pochodzeniu przybyły ze wsch. do pd. Mezopotamii w IV tys. przed naszą erą S.

Czy przydatne?

Definicja Sumerowie

Co znaczy SUMEROWIE: lud o nieustalonym pochodzeniu przybyły ze wsch. do pd. Mezopotamii w IV tys. przed naszą erą S. cywilizacyjnie przeważali nad miejscową ludnością, która poddała się ich wpływom kulturowym: w rzemiośle czy uprawie roli ( irygacja), lecz także wierzeniach, poezji czy sztuce. S. zakładali otoczone murami miasta-państwa (Ur, Uruk i in.), budując wspaniałe świątynie, zikkuraty i pałace; z czasem zanikli wtapiając się w ludność semicką, jednak wpływ ich osiągnięć daje się zauważyć w kulturze wielu krajów staroż. na Wschodzie; wprowadzili między innymi pismo klinowe
Słownik Słowianie Połabscy:
Co znaczy zachodnich ( Słowianie) osiadłe przynajmniej od VII w. pomiędzy Bałtykiem, Łabą, Soławą, Odrą, Nysą Łużycką, Rudawami. W skład S.p. wchodziły na pd. ekipa plemion ustalana mianem Serbów łużyckich i sumerowie.
Słownik Skarga Piotr:
Co znaczy poeta. Czołowa postać polskiej kontrreformacji. Nadworny kaznodzieja Zygmunta III. W słynnych Kazaniach sejmowych opowiadał się za wzmocnieniem władzy władca. i ograniczeniem praw sejmu. Autor sumerowie.
Słownik Szewińska Irena:
Co znaczy pol. lekkoatletka i rekordzistka, zdobywczyni 3 złotych medali olimpijskich (1964 w Tokio, 1968 w Meksyku, 1976 w Montrealu) i 2 srebrnych i 2 brązowych sumerowie.

Czym jest Sumerowie znaczenie w Postać biografia S .

  • Dodano:
  • Autor: