tajwan co to jest
Definicja Tajwan: Chińskim, część Chin (1895-1945 w posiadaniu Japonii), która usamodzielniła się w.

Czy przydatne?

Definicja TAJWAN

Co znaczy TAJWAN: wyspa na M. Chińskim, część Chin (1895-1945 w posiadaniu Japonii), która usamodzielniła się w 1949, kiedy pokonany poprzez komunistów w wojnie domowej lider Kuomintangu Czang Kaj-szek, korzystając z osłony amer. floty przeniósł tam swój rząd Republiki Chiń. i 2-mln armię. Odtąd relacje z Chiń. Republiką Ludową są nieustannie wrogie. W 1971 T. utracił miejsce w ONZ na rzecz ChRL, która uważa T. za zbuntowaną prowincję Chin. Od 1987 na T. zachodzi stopniowa demokratyzacja mechanizmu polit. i odejście od autorytarnych rządów Kuomintangu, który stał się jedną z partii polit. tego państwie. W ostatnich latach XX w. na T. narosły konflikty wokół projektów całkowitego zerwania z Chinami i powołania suwerennego państwa. Doprowadziło to do poważnego zaostrzenia stosunków z Pekinem, który w sytuacji ogłoszenia niepodległości T. grozi użyciem siły
Co znaczy Transwal:
Porównanie poprzez Burów w 1838; w 1853 przyjął nazwę Republiki Południowoafrykańskiej; w 1877 opanowany poprzez Anglików, którzy w 1884 zmuszeni byli uznać niepodległość T.; anektowany poprzez Anglię w 1900 w tajwan co znaczy.
Krzyżówka Towarzystwo Patriotyczne:
Dlaczego organizacja zał. w 1821 w Warszawie po rozwiązaniu Wolnomularstwa Narodowego; działała w zaborze ros., raczej pośród oficerów armii Królestwa Pol.; założycielem i przywódcą był W. Łukasiński, po jego tajwan krzyżówka.
Co to jest Trybut:
Jak lepiej danina, przeważnie w pieniądzu, składana poprzez władcę trybutariusza innemu władcy jako dowód uznania zwierzchnictwa tajwan co to jest.
Słownik Trójpolówka:
Kiedy średniow. mechanizm uprawy gruntów rolnych oparty na podziale ziemi na trzy pola, z których każde co trzy lata ugorowano bądź - od XVIII w. - obsiewano roślinami motylkowymi albo okopowymi, co tajwan słownik.
Czym jest Tirpitz Alfred Von:
Od czego zależy polityk. Od 1897 min. marynarki, autor i realizator (od 1898) wielkiego programu zbrojeń morskich, który doprowadził do ostrej rywalizacji Niemiec z Anglią. Ustąpił ze stanowiska w okresie I wojny tajwan czym jest.

Czym jest Tajwan znaczenie w Postać biografia T .

  • Dodano:
  • Autor: