talibowie co to jest
Definicja talibowie: ideowego w Afganistanie wywodzący się przeważnie z szeregowych bojowników (tak.

Czy przydatne?

Definicja Talibowie

Co znaczy TALIBOWIE: członkowie ruchu ideowego w Afganistanie wywodzący się przeważnie z szeregowych bojowników (tak zwany mudżahedinów) z czasów 10-letniej wojny z ZSRR i uczniów szkół islamskich szkolonych w Pakistanie. Talibowie przerwali długą wojnę domową w Kabulu prowadzoną w konsekwencji rywalizacji o władzę po zwycięstwie nad ZSRR. Położyli kres krwawym walkom pomiędzy mudżahedinami, które w latach 1992-1996 przyniosły wielkie zniszczenia. Do władzy doszli pod hasłami: ładu, porządku wewn. w państwie, i wcielenia w życie praw islamu. Po opanowaniu Kabulu w 1996 talibowie surowo ukarali dawnych przywódców polit. Afganistanu i zaprowadzili mocne autokratyczne rządy oparte na lokalnej tradycji i islamie
Słownik Traktat Państwowy W Sprawie Austrii:
Co znaczy układ międzynar. zawarty 15 V 1955 likwidujący wprowadzony po II wojnie świat. podział Austrii na 4 strefy okupacyjne: amer., radz., bryt. i franc. i potwierdzający pełną już suwerenność tego państwie talibowie.
Słownik Traktat Z Campo Formio:
Co znaczy 1797 poprzez Napoleona z pokonaną Austrią (przedtem podpisano preliminaria w Leoben, IV 1797), sankcjonował nowy podział Włoch; Francja zatrzymała Belgię i utrzymała wpływy w Holandii (Republika talibowie.
Słownik Towiański Andrzej:
Co znaczy 1818 ukończył prawo na Uniw. Wileńskim; 1841 osiadł w Paryżu; 1842 zał. sektę rel. nazwaną Kołem Kwestie Bożej; wydalony w 1842 z Francji zamieszkał w Belgii, potem w Szwajcarii; jego koncepcje zw talibowie.

Czym jest talibowie znaczenie w Postać biografia T .

  • Dodano:
  • Autor: