talibowie co to jest
Definicja talibowie: ideowego w Afganistanie wywodzący się przeważnie z szeregowych bojowników (tak.

Czy przydatne?

Definicja TALIBOWIE

Co znaczy TALIBOWIE: członkowie ruchu ideowego w Afganistanie wywodzący się przeważnie z szeregowych bojowników (tak zwany mudżahedinów) z czasów 10-letniej wojny z ZSRR i uczniów szkół islamskich szkolonych w Pakistanie. Talibowie przerwali długą wojnę domową w Kabulu prowadzoną w konsekwencji rywalizacji o władzę po zwycięstwie nad ZSRR. Położyli kres krwawym walkom pomiędzy mudżahedinami, które w latach 1992-1996 przyniosły wielkie zniszczenia. Do władzy doszli pod hasłami: ładu, porządku wewn. w państwie, i wcielenia w życie praw islamu. Po opanowaniu Kabulu w 1996 talibowie surowo ukarali dawnych przywódców polit. Afganistanu i zaprowadzili mocne autokratyczne rządy oparte na lokalnej tradycji i islamie
Co znaczy Tajwan:
Porównanie Chińskim, część Chin (1895-1945 w posiadaniu Japonii), która usamodzielniła się w 1949, kiedy pokonany poprzez komunistów w wojnie domowej lider Kuomintangu Czang Kaj-szek, korzystając z osłony amer talibowie co znaczy.
Krzyżówka Tales Z Miletu:
Dlaczego Grek, matematyk, astronom i filozof, pierwszy z tak zwany jońskiej szkoły filozofii przyrody, głosił, Iż wszystko powstało z wody, innymi słowami, Iż woda jest zasadą (fundamentem) wszechświata talibowie krzyżówka.
Co to jest Traktaty Waszyngtońskie:
Jak lepiej układów podpisanych na konferencji waszyngtońskiej (12 XI 1921-6 II 1922) poprzez państwa zainteresowane stabilizacją zbrojeń morskich i rywalizacją w Chinach i na Pacyfiku. Układ w odniesieniu talibowie co to jest.
Słownik Traktaty Rzymskie 1957:
Kiedy międzypaństwowe podpisane 25 III 1957, powołujące do życia Euro. Wspólnotę Gospodarczą i Euro. Wspólnotę Energii Atomowej ( Euroatom). Stały się podwaliną przyszłej struktury Europejskiej Wspólnoty talibowie słownik.
Czym jest Tołstoj Lew:
Od czego zależy ogromny poeta ros. słynny z głośnych na cały świat powieści hist. i psychologicznych, takich jak: Wojna i pokój, Anna Karenina talibowie czym jest.

Czym jest talibowie znaczenie w Postać biografia T .

  • Dodano:
  • Autor: