templariusze co to jest
Definicja templariusze: rycerski założony w Jerozolimie w 1118; nazwa od siedziby przy dawnej.

Czy przydatne?

Definicja TEMPLARIUSZE

Co znaczy TEMPLARIUSZE: franc. zakon rycerski założony w Jerozolimie w 1118; nazwa od siedziby przy dawnej świątyni (templum); reguła cysterska z modyfikacjami. Osiągnęli wielkie bogactwo (zwł. dzięki bankierstwu) i wpływy polit. Po upadku Królestwa Jerozolimskiego przenieśli się do Francji, gdzie padli ofiarą polityki króla Filipa IV Pięknego. W celu konfiskaty majątku t. doprowadził on do oskarżenia ich o herezję, spalenia na stosie licznych członków zakonu (w tym wielkiego mistrza), a wreszcie kasaty t. w 1312
Co znaczy Tyssowski Jan:
Porównanie działacz demokr.; uczestnik stworzenia listopadowego; brał udział w przygotowaniach do trójzaborowego stworzenia 1846; II 1846 powołany w skład tajnego Rządu Nar.; po wybuchu stworzenia krakowskiego templariusze co znaczy.
Krzyżówka Tron:
Dlaczego znak władzy monarszej (również kościelnej i tak dalej), zazwyczaj ozdobny fotel umieszczony na podwyższeniu pod baldachimem; w przenośni: sama władza templariusze krzyżówka.
Co to jest Tirpitz Alfred Von:
Jak lepiej polityk. Od 1897 min. marynarki, autor i realizator (od 1898) wielkiego programu zbrojeń morskich, który doprowadził do ostrej rywalizacji Niemiec z Anglią. Ustąpił ze stanowiska w okresie I wojny templariusze co to jest.
Słownik Trubadur:
Kiedy w średniow. pd. Francji (XI-XIII w. ) pisarz i kompozytor opiewający ideały rycerskie i miłość dworną; naśladowali ich truwerzy w pn. Francji i niemieccy minnesingerzy templariusze słownik.
Czym jest Teodozjusz I Wielki:
Od czego zależy po zlikwidowaniu wojen domowych, a zwł. buntu Gotów zjednoczył całe imperium rzym. pod swą władzą, w 380 ogłosił chrześcijaństwo religią państwową. Przed śmiercią dokonał podziału cesarstwa templariusze czym jest.

Czym jest templariusze znaczenie w Postać biografia T .

  • Dodano:
  • Autor: