teodora co to jest
Definicja Teodora: żona Justyniana I Wielkiego. Pochodziła z niższej warstwy społ., początkowo była.

Czy przydatne?

Definicja TEODORA

Co znaczy TEODORA: cesarzowa bizant., żona Justyniana I Wielkiego. Pochodziła z niższej warstwy społ., początkowo była aktorką i tancerką. Odmieniła tryb życia i jako cesarzowa okazała znakomite umiejętności polit., wywierając wpływ na męża
Co znaczy Torysi:
Porównanie 1. od czasów wojny domowej w Anglii nazwa zwolenników króla; 2. kolokwialna nazwa partii konserwatywnej w W. Brytanii teodora co znaczy.
Krzyżówka Taczanowski Edmund:
Dlaczego stworzeniu styczniowym; 1834-45 służył w armii prus.; 1848 uczestnik stworzenia wielkopol., potem walczył we Włoszech pod wodzą G. Garibaldiego; w konspiracji przed powstaniem styczniowym; IV 1863 teodora krzyżówka.
Co to jest Tobruk:
Jak lepiej twierdza w Cyrenajce (dziś Libia), w 1941 pod panowaniem wł., przedmiot ostrych walk sił wł.-niem. i alianckich, znany z zaciętej obrony przed Niemcami IV-XII1941, gdzie brała udział polska teodora co to jest.
Słownik Tintoretto Właśc. Jacopo Robusti:
Kiedy manieryzmu; reprezentant szkoły weneckiej, wybitne obrazy rel. (Cud św. Marka, 1548) i kompozycje mitol. i portrety teodora słownik.
Czym jest Triest:
Od czego zależy miasto nad Adriatykiem, element wieloletniego sporu (1918-75) pomiędzy Włochami i Jugosławią; aktualnie w granicach Włoch teodora czym jest.

Czym jest Teodora znaczenie w Postać biografia T .

  • Dodano:
  • Autor: