transwal co to jest
Definicja Transwal: poprzez Burów w 1838; w 1853 przyjął nazwę Republiki Południowoafrykańskiej; w.

Czy przydatne?

Definicja TRANSWAL

Co znaczy TRANSWAL: kolonia założona poprzez Burów w 1838; w 1853 przyjął nazwę Republiki Południowoafrykańskiej; w 1877 opanowany poprzez Anglików, którzy w 1884 zmuszeni byli uznać niepodległość T.; anektowany poprzez Anglię w 1900 w wojnie burskiej; później kolonia bryt., jedna z 4, które w 1910 utworzyły Związek Pd. Afryki (od 1961 Republika Pd. Afryki)
Co znaczy Traktat Mniejszościowy:
Porównanie postanowieniom zawartym w traktatach pokojowych po I wojnie świat., które nakładały na państwa zyskujące nowe terytoria wymóg zapewnienia wszystkim obywatelom bezwzględnie na język ojczysty i transwal co znaczy.
Krzyżówka Telegram Zimmermanna:
Dlaczego 1917 poprzez Anglików telegram niem. sekr. stanu spraw zagr. A. Zimmermanna, gdzie ten zdradzał się z planami współpracy Niemiec z Meksykiem przeciw USA i obiecywania Meksykowi jego dawnych transwal krzyżówka.
Co to jest Troja, Ilion:
Jak lepiej w staroż. gród w Troadzie (wybrzeże Azji Mniejszej), odkryty dzięki wykopaliskom w 1871. Zobacz wojna trojańska transwal co to jest.
Słownik Tomasz Z Akwinu Św.:
Kiedy ur. we Włoszech, dominikanin, uznany za największego teologa w Kościele katol., filozof, czołowy przedstawiciel scholastyki, artysta tomizmu; najsłynniejsze dzieło - Summa teologiczna transwal słownik.
Czym jest Tukidydes, Tucydydes:
Od czego zależy gr. z Aten, jako pierwszy potraktował źródła hist. w sposób krytyczny, poszukiwał związków przyczynowo-skutkowych pomiędzy opisywanymi wydarzeniami; gł. dzieło T. to Wojna peloponeska transwal czym jest.

Czym jest Transwal znaczenie w Postać biografia T .

  • Dodano:
  • Autor: