triumwir co to jest
Definicja triumwir: członek państwowej komisji złożonej z trzech członków tak zwany triumwiratu.

Czy przydatne?

Definicja TRIUMWIR

Co znaczy TRIUMWIR: w staroż. Rzymie członek państwowej komisji złożonej z trzech członków tak zwany triumwiratu; ustalenie to w sposób specjalny zastosowano potem również do prywatnych porozumień pomiędzy trzema mężami stanu zawartych w celu przejęcia i sprawowania władzy w Rzymie. I triumwirat zawiązany w 60 przed naszą erą obejmował Cezara, Pompejusza i Krassusa; II triumwirat (43 przed naszą erą) uzyskał legalizację i na 5 lat nieograniczone pełnomocnictwa dla jego członków: Oktawiana Augusta, Antoniusza Marka i Lepidusa
Słownik Traktat Paryski:
Co znaczy wojnie krymskiej, podpisany poprzez Rosję, Anglię, Francję, Sardynię i Turcję, a również Austrię i Prusy; ustalał neutralność i demilitaryzację M. Czarnego, swobodę żeglugi na Dunaju; wszystkie triumwir co to jest.
Słownik Tamerlan, Timur, Timur Lang:
Co znaczy król mong. w środk. Azji, od 1370 zaczął podboje twierdząc, że jest potomkiem Czyngis-chana. Stworzył potężne imperium ze stolicą w Samarkandzie obejmujące ziemie nad M. Czarnym, środk. Azję, Indie triumwir definicja.
Słownik Tylman Z Gameren, Gamerski:
Co znaczy pol. architekt flam. pochodzenia, artysta pałacu Krasińskich, w Nieborowie, kościoła Sakramentek w Warszawie triumwir co znaczy.

Czym jest triumwir znaczenie w Postać biografia T .

  • Dodano:
  • Autor: