trójprzymierze co to jest
Definicja trójprzymierze: 1882 pomiędzy Niemcami, Austro-Węgrami i Włochami; 1883 przystąpiła do.

Czy przydatne?

Definicja TRÓJPRZYMIERZE

Co znaczy TRÓJPRZYMIERZE: sojusz zawarty 20 V 1882 pomiędzy Niemcami, Austro-Węgrami i Włochami; 1883 przystąpiła do sojuszu Rumunia; przestał istnieć 24 V 1915 po wypowiedzeniu poprzez Włochy wojny Austro-Węgrom. Zobacz państwa centralne
Co znaczy Triumwir:
Porównanie członek państwowej komisji złożonej z trzech członków tak zwany triumwiratu; ustalenie to w sposób specjalny zastosowano potem również do prywatnych porozumień pomiędzy trzema mężami stanu zawartych trójprzymierze co znaczy.
Krzyżówka Teatr Ateński:
Dlaczego w staroż. Wywodził się z obrzędów ku czi Dionizosa: do tańczącego i śpiewającego chóru dołączyli aktorzy, rozbudowano akcję dramatu. Rozrost t.a. przypada na V w. przed naszą erą, a w IV w. przed trójprzymierze krzyżówka.
Co to jest Tercjarz:
Jak lepiej trzeciego zakonu - tercjarstwa, organizacji religijnej w Kościele katol. skupiającej ludzi świeckich przy ustalonym zakonie bez obowiązku życia w klasztorze i składania ślubów zakonnych; w najwyższym trójprzymierze co to jest.
Słownik Trąmpczyński Wojciech:
Kiedy narodowodemokratyczny. W 1900-11 w Radzie Miejskiej Poznania, 1910-18 poseł do sejmu prus., 1912-1918 poseł do parlamentu Rzeszy, wielokrotnie z poświęceniem bronił spraw pol., a w momencie I wojny trójprzymierze słownik.
Czym jest Traktat Z Verdun:
Od czego zależy pomiędzy wnukami Karola Wielkiego (cesarzem Lotarem I i jego młodszymi braćmi: Ludwikiem Niemcem i Karolem Łysym) wprowadzający podział państwa frankijskiego na 3 części. Lotar pozostając cesarzem i trójprzymierze czym jest.

Czym jest trójprzymierze znaczenie w Postać biografia T .

  • Dodano:
  • Autor: