tympanon co to jest
Definicja tympanon: romańskiej i gotyckiej półokrągłe albo ostrołukowe pole w górnej części portalu.

Czy przydatne?

Definicja TYMPANON

Co znaczy TYMPANON: w architekturze romańskiej i gotyckiej półokrągłe albo ostrołukowe pole w górnej części portalu nad odrzwiami, normalnie bogato pokryte płaskorzeźbą
Co znaczy Tomizm:
Porównanie mechanizm teologiczno-filoz. zapoczątkowany poprzez św. Tomasza z Akwinu, rozwinął się od XVI w., odegrał wiodącą rolę w uformowaniu się edukacji Kościoła katol tympanon co znaczy.
Krzyżówka Traktat Z Verdun:
Dlaczego pomiędzy wnukami Karola Wielkiego (cesarzem Lotarem I i jego młodszymi braćmi: Ludwikiem Niemcem i Karolem Łysym) wprowadzający podział państwa frankijskiego na 3 części. Lotar pozostając cesarzem i tympanon krzyżówka.
Co to jest Toussaint Louverture:
Jak lepiej gen.; niewolnik murzyński; w 1791 lider stworzenia na Haiti, od 1794 w służbie franc.; w 1801 po opanowaniu hiszp. części wyspy rzeczywisty król Haiti, w 1802 zmuszony do kapitulacji poprzez franc tympanon co to jest.
Słownik Tybet:
Kiedy autonomiczny obszar Chin, które anektowały to terytorium w 1950. Przedtem suwerenne kraj o ustroju teokratycznym z dalajlamą na czele, który od czasu stworzenia w Tybecie w 1959 znajduje się na tympanon słownik.
Czym jest Trybut:
Od czego zależy danina, przeważnie w pieniądzu, składana poprzez władcę trybutariusza innemu władcy jako dowód uznania zwierzchnictwa tympanon czym jest.

Czym jest tympanon znaczenie w Postać biografia T .

  • Dodano:
  • Autor: