uniwersalizm co to jest
Definicja uniwersalizm: dobie średniow. idea podporządkowania całego świata chrześc. (zwł. Zachodu.

Czy przydatne?

Definicja Uniwersalizm

Co znaczy UNIWERSALIZM: powszechność; w dobie średniow. idea podporządkowania całego świata chrześc. (zwł. Zachodu) jednej władzy, wykonywana w polityce współpracujących (od Karola Wielkiego), a w XI-XIII w. coraz częściej rywalizujących ze sobą instytucji papiestwa i cesarstwa w ramach sporu o inwestyturę, a potem tak zwany walki o "dominium mundi" (panowanie nad światem)
Słownik Uwłaszczenie Chłopów:
Co znaczy własność ziemi uprzednio poprzez nich uprawianej wraz ze zniesieniem ich feudalnych obciążeń na rzecz panów; w zaborze prus. edykt o uwłaszczeniu z 1811 w dobrach prywatnych przewidywał w zamian za uniwersalizm.
Słownik Unia Krewska:
Co znaczy litew. zawarta w Krewie na mocy umowy (tak zwany akt krewski) z 14 VIII 1385. W zamian za małżeństwo z Jadwigą i otrzymanie godności króla pol. Władysław Jagiełło zobowiązał się z całą Litwą przyjąć uniwersalizm.
Słownik Układ Ogólny W Sprawie Ceł I Handlu:
Co znaczy gosp. regulujący zasady współcz. handlu świat. Podpisany 30 X 1947 w Genewie, pełnił funkcję zastępczą wobec Międzynarodowej Organizacji Handlu. Jego celem było eliminowanie ograniczeń w handlu uniwersalizm.

Czym jest uniwersalizm znaczenie w Postać biografia U .

  • Dodano:
  • Autor: