wandalowie co to jest
Definicja Wandalowie: pochodzący ze Skandynawii; w IV w. osiedli nad Dunajem, później pod naporem.

Czy przydatne?

Definicja Wandalowie

Co znaczy WANDALOWIE: lud germański pochodzący ze Skandynawii; w IV w. osiedli nad Dunajem, później pod naporem Gotów u progu V w. wtargnęli do Hiszpanii, a w dalszym ciągu pn. Afryki, gdzie w 429 założyli mocne kraj. W 455 złupili Rzym (stąd "wandalizm"). W 534 afrykańskie królestwo Wandalów zostało podbite poprzez cesarstwo rzym. za Justyniana I Wielkiego
Słownik Wielka Wojna Północna:
Co znaczy między Szwecją a koalicją antyszwedz. (tak zwany Liga Północna), składającą się pocz. z Danii, Rosji i Saksonii; w 1715 w skład Ligi weszły jeszcze Prusy i Hanower. Sojusznikami Szwecji, angażującymi wandalowie.
Słownik Włodkowic Paweł:
Co znaczy Akademii Krakowskiej; na soborze w Konstancji (1414-17) nowatorsko bronił prawa pogan do posiadania własnych krajów, podważał celowość istnienia Zakonu Krzyżackiego, przedstawił swoją teorię na temat wandalowie.
Słownik Wojna Francusko-Pruska:
Co znaczy Prusami i pozostałymi krajami niem. (niezależnie od Austrii), spowodowana aspiracjami Prus do hegemonii w Niemczech, czemu przeciwstawiał się Napoleon III; działania wojenne rozpoczęła Francja wandalowie.

Czym jest Wandalowie znaczenie w Postać biografia W .

  • Dodano:
  • Autor: