wandalowie co to jest
Definicja Wandalowie: pochodzący ze Skandynawii; w IV w. osiedli nad Dunajem, później pod naporem.

Czy przydatne?

Definicja Wandalowie

Co znaczy WANDALOWIE: lud germański pochodzący ze Skandynawii; w IV w. osiedli nad Dunajem, później pod naporem Gotów u progu V w. wtargnęli do Hiszpanii, a w dalszym ciągu pn. Afryki, gdzie w 429 założyli mocne kraj. W 455 złupili Rzym (stąd "wandalizm"). W 534 afrykańskie królestwo Wandalów zostało podbite poprzez cesarstwo rzym. za Justyniana I Wielkiego
Słownik Wojna O Sukcesję Hiszpańską 1701-14:
Co znaczy celem rozbioru imperium hiszp. po Zgonu bezdzietnego Karola II, ostatniego Habsburga na tronie hiszp. Po wymuszeniu poprzez króla franc. Ludwika XIV ogłoszenia królem Filipa Burbona (jako Filipa V wandalowie.
Słownik Władysław II Jagiellończyk:
Co znaczy 1471, węg. od 1490, z dyn. Jagiellonów, syn Kazimierza Jagiellończyka, tata Ludwika II. Ugodowy w relacji do magnaterii. Na zjeździe w Wiedniu (1515) z cesarzem Maksymilianem i Zygmuntem Starym wandalowie.
Słownik Wojna Amerykańsko-Hiszpańska:
Co znaczy dni. Pretekstem była krwawa rozprawa Hiszpanów z powstańcami kubańskimi i niewyjaśniony wybuch na amer. okręcie Maine w porcie hawańskim. Istotną rolę w zainspirowaniu tej wojny odegrała amer. prasa wandalowie.

Czym jest Wandalowie znaczenie w Postać biografia W .

  • Dodano:
  • Autor: