wandalowie co to jest
Definicja Wandalowie: pochodzący ze Skandynawii; w IV w. osiedli nad Dunajem, później pod naporem.

Czy przydatne?

Definicja Wandalowie

Co znaczy WANDALOWIE: lud germański pochodzący ze Skandynawii; w IV w. osiedli nad Dunajem, później pod naporem Gotów u progu V w. wtargnęli do Hiszpanii, a w dalszym ciągu pn. Afryki, gdzie w 429 założyli mocne kraj. W 455 złupili Rzym (stąd "wandalizm"). W 534 afrykańskie królestwo Wandalów zostało podbite poprzez cesarstwo rzym. za Justyniana I Wielkiego
Słownik Warski Adolf, Właśc. Adolf Warszawski:
Co znaczy i komunist. Członek pierwszego Proletariatu , później w kierownictwie Socjaldemokracji Królestwa Pol. i Litwy, współzałożyciel Komunistycznej Partii Polski, od 1929 czł. KC KPP, 1926-29 poseł na wandalowie.
Słownik Wajda Andrzej:
Co znaczy najwybitniejszych pol. reżyserów filmowych. Autor takich filmów, jak : Kanał , Popiół i diament , Człowiek z żelaza , Pan Tadeusz . W wyborach z 4 VI 1989 wybrany na senatora RP. Jako jedyny polski wandalowie.
Słownik Wojny Burskie:
Co znaczy W. Brytanię przeciw Burom (osadnikom holenderskiego pochodzenia zamieszkującym pd. Afrykę) w celu zajęcia bogatych w pokłady złota i diamentów republik: Orania i Transwal. W okresie I wojny (1880-81 wandalowie.

Czym jest Wandalowie znaczenie w Postać biografia W .

  • Dodano:
  • Autor: