wehrmacht co to jest
Definicja Wehrmacht: III Rzeszy obowiązująca od 1935. W. oparto od 16 III 1935 na obowiązkowej.

Czy przydatne?

Definicja Wehrmacht

Co znaczy WEHRMACHT: nazwa sił zbrojnych III Rzeszy obowiązująca od 1935. W. oparto od 16 III 1935 na obowiązkowej służbie wojsk. łamiąc zobowiązania wynikające z traktatu wersalskiego. Powstał on w miejsce ograniczonej traktatem 100-tys., ochotniczej i zawodowej Reichswehry, pozbawionej broni ciężkiej i lotnictwa. Dzielił się na wojska lądowe, lotnictwo i marynarkę wojenną
Słownik Węgrzy, Madziarzy:
Co znaczy pochodzenia ugrofińskiego przybyły nareszcie IX w. ze stepów nad M. Azowskim i Donem nad środk. bieg Dunaju, gdzie założyli kraj węg. Ich najazdy na państwa sąsiednie, zwł. Niemcy, powstrzymał wehrmacht.
Słownik Wojna Radziecko-Fińska 1939-40:
Co znaczy Ribbentrop-Mołotow Finlandia znalazła się w radz. strefie wpływów, w X 1939 ZSRR zażądał od Finlandii terenów na tak zwany Przesmyku Karelskim blisko Leningradu i innych jeszcze ziem na pn. i zach wehrmacht.
Słownik Wilhelm III Orański:
Co znaczy Zjednoczonych Prowincji (od 1672), władca Anglii, Szkocji i Irlandii (od 1688). Wskutek stworzenia wyniesiony w Niderlandach do najwyższych godności, w 1688 zaproszony wspólnie z żoną Marią Stuart do wehrmacht.

Czym jest Wehrmacht znaczenie w Postać biografia W .

  • Dodano:
  • Autor: