wergiliusz co to jest
Definicja Wergiliusz: rzym., zwolennik rządów cesarza Oktawiana Augusta; gł. dzieła: Bukoliki.

Czy przydatne?

Definicja Wergiliusz

Co znaczy WERGILIUSZ: znakomity pisarz rzym., zwolennik rządów cesarza Oktawiana Augusta; gł. dzieła: Bukoliki - zestaw sielanek, Georgiki - poemat dydaktyczny sławiący trud rolnika i najsłynniejsza - nar. epopeja rzym. Eneida, gdzie W. przedstawia legendarne pochodzenie Rzymian od Trojan i rodu Oktawiana od trojańskiego wodza Eneasza. Jego ucieczka z ginącej Troi i osiedlenie się w Italii stanowi gł. wątek utworu
Słownik Wojna Polsko-Ukraińska O Galicję Wschodnią:
Co znaczy 1918. Ukraińcy kierując się z zaskoczenia opanowali większą część m. Lwowa, a w dalszym ciągu zajęli przewarzająca część Galicji Wsch. po Przemyśl, tworząc Zachodnioukraińską Republikę Ludową. W wergiliusz.
Słownik Wojna O Sukcesję Austriacką 1740-48:
Co znaczy euro. był konflikt o następstwo tronu austr. po cesarzu Karolu VI, który jeszcze w 1713 w tak zwany sankcji pragmatycznej ustalił zarówno niepodzielność państw należących do monarchii austr., jak i wergiliusz.
Słownik Wojciech Św.:
Co znaczy Sławnikowiców, bp Pragi od 983. Po wymordowaniu jego rodu w 995 przybył do Polski. W dalszym ciągu podjął misję w Prusach, w trakcie której poniósł Zgon męczeńską. Ciało św. W. wykupione poprzez wergiliusz.

Czym jest Wergiliusz znaczenie w Postać biografia W .

  • Dodano:
  • Autor: