wettynowie co to jest
Definicja Wettynowie: pochodząca z XI w. rządząca całe wieki w Saksonii (do 1918), częściowo także.

Czy przydatne?

Definicja WETTYNOWIE

Co znaczy WETTYNOWIE: dynastia niem. pochodząca z XI w. rządząca całe wieki w Saksonii (do 1918), częściowo także Turyngii, a w latach 1697-1763 również w Polsce, gdzie była znana jako dynastia saska
Co znaczy Wellington Arthur:
Porównanie polityk z angielskiego:; początkowo walczył w Indiach; od 1808 dowódca wojsk z angielskiego: na Płw. Pirenejskim, do 1814 wyparł wojska franc. z Portugalii i Hiszpanii; w 1815 odniósł, razem z marsz wettynowie co znaczy.
Krzyżówka Wallenstein:
Dlaczego czes. i cesarski, jeden z najwybitniejszych organizatorów wojsk. w momencie wojny 30-letniej. Początkowo występował po stronie powstańców czes., później przeszedł na stronę cesarza. Zaproponował wettynowie krzyżówka.
Co to jest Wojna Duńska:
Jak lepiej Prus z Danią dążącą do wcielenia Szlezwiku (księstwa niem. Szlezwik i Holsztyn w latach 1460-1864 pozostawały w unii personalnej z Danią); Dania poniosła klęskę; Szlezwikiem i Holsztynem podzieliły wettynowie co to jest.
Słownik Wojna Stuletnia:
Kiedy Francją a Anglią w 1337-1453. Bezpośrednią powodem wybuchu w.s. był spór o tron franc. po wygaśnięciu Kapetyngów. Łamiąc dawną zasadę prawa franc., eliminującą dziedziczenie korony w linii żeńskiej wettynowie słownik.
Czym jest Wojna Radziecko-Fińska 1939-40:
Od czego zależy Ribbentrop-Mołotow Finlandia znalazła się w radz. strefie wpływów, w X 1939 ZSRR zażądał od Finlandii terenów na tak zwany Przesmyku Karelskim blisko Leningradu i innych jeszcze ziem na pn. i zach wettynowie czym jest.

Czym jest Wettynowie znaczenie w Postać biografia W .

  • Dodano:
  • Autor: