wigowie co to jest
Definicja wigowie: angielskiej wojny domowej nazwa zwolenników parlamentu, później tych, którzy.

Czy przydatne?

Definicja WIGOWIE

Co znaczy WIGOWIE: w latach angielskiej wojny domowej nazwa zwolenników parlamentu, później tych, którzy chcieli wykluczyć Jakuba II, jako katolika, z prawa dziedziczenia w Anglii. Nareszcie partia ukształtowana w XVIII w. i będąca w 1 poł. tego wieku u władzy, reprezentująca w pierwszej kolejności interesy mieszczaństwa. Dążyła do szybkiego rozwoju gosp. państwie, aktywnej polityki zagr. i tolerancji rel. W XIX w. zaczęto ją nazywać liberalną
Słownik Windischgraetz Alfred Von:
Co znaczy feldmarszałek, jeden z tych wojskowych, którzy w okresie Wiosny Ludów w najwyższym stopniu przyczynili się do uratowania monarchii habsburskiej: w 1848 stłumił stworzenie w Pradze i Wiedniu; w 1849 wigowie co to jest.
Słownik Wilhelm I:
Co znaczy cesarz niem. od 1871 z dyn. Hohenzollernów; 1848-49 kierował tłumieniem rewolucji i ruchów społ. w Prusach; 1858-61 regent Prus, w 1862 powołał na stanowisko szefa rządu O. Bismarcka, w 1867 został wigowie definicja.
Słownik Weygand Maxime:
Co znaczy wojnie świat. szef sztabu marsz. F. Focha. W 1920 szef franc. misji wojsk. w Polsce, doradca pol. sztabu gener. W okresie kampanii franc.1940 nacz. dow. armii franc., później minister w rządzie Vichy wigowie co znaczy.

Czym jest wigowie znaczenie w Postać biografia W .

  • Dodano:
  • Autor: