wiktoria co to jest
Definicja Wiktoria: Królestwa W.Brytanii i Irlandii od 1837, cesarzowa Indii od 1876. Wywodziła się.

Czy przydatne?

Definicja Wiktoria

Co znaczy WIKTORIA: królowa Zjedn. Królestwa W.Brytanii i Irlandii od 1837, cesarzowa Indii od 1876. Wywodziła się z dyn. hanowerskiej. Usiłowała wywierać wpływ na rząd bez większego powodzenia; w sprawach wewn. skłaniała się ku konserwatyzmowi, popierała bryt. politykę kolonialną; jej panowanie przypadło na moment rozkwitu gosp. i wzmożonej ekspansji kolonialnej W.Brytanii, stąd także jest wspominane jako złoty moment dziejów W.Brytanii (tak zwany era wiktoriańska)
Słownik Wojna Polsko-Bolszewicka 1919-20:
Co znaczy spór o pol. Kresy Wsch. nareszcie 1918. Wobec posuwania się Armii Czerwonej na zach. (w ramach eksportu zwycięskiej rewolucji komunist.) i datujących się już od II 1919 starć pol.-bolszewickich J wiktoria.
Słownik Wały Śląskie, Wały Chrobrego:
Co znaczy pas umocnień ziemnych powiązany z naturalnymi barierami (puszcze, bagna i tak dalej) powstały najprawdopodobniej w X-XI w.; rozciąga się wzdłuż rzeki Bóbr w jej dolnym i środk. biegu. Stanowiły część wiktoria.
Słownik Wajda Andrzej:
Co znaczy najwybitniejszych pol. reżyserów filmowych. Autor takich filmów, jak : Kanał , Popiół i diament , Człowiek z żelaza , Pan Tadeusz . W wyborach z 4 VI 1989 wybrany na senatora RP. Jako jedyny polski wiktoria.

Czym jest Wiktoria znaczenie w Postać biografia W .

  • Dodano:
  • Autor: