wiktoria co to jest
Definicja Wiktoria: Królestwa W.Brytanii i Irlandii od 1837, cesarzowa Indii od 1876. Wywodziła się.

Czy przydatne?

Definicja Wiktoria

Co znaczy WIKTORIA: królowa Zjedn. Królestwa W.Brytanii i Irlandii od 1837, cesarzowa Indii od 1876. Wywodziła się z dyn. hanowerskiej. Usiłowała wywierać wpływ na rząd bez większego powodzenia; w sprawach wewn. skłaniała się ku konserwatyzmowi, popierała bryt. politykę kolonialną; jej panowanie przypadło na moment rozkwitu gosp. i wzmożonej ekspansji kolonialnej W.Brytanii, stąd także jest wspominane jako złoty moment dziejów W.Brytanii (tak zwany era wiktoriańska)
Słownik Włodkowic Paweł:
Co znaczy Akademii Krakowskiej; na soborze w Konstancji (1414-17) nowatorsko bronił prawa pogan do posiadania własnych krajów, podważał celowość istnienia Zakonu Krzyżackiego, przedstawił swoją teorię na temat wiktoria.
Słownik Wojna Duńska:
Co znaczy Prus z Danią dążącą do wcielenia Szlezwiku (księstwa niem. Szlezwik i Holsztyn w latach 1460-1864 pozostawały w unii personalnej z Danią); Dania poniosła klęskę; Szlezwikiem i Holsztynem podzieliły wiktoria.
Słownik Wysocki Józef:
Co znaczy stworzenia listopadowego, na emigracji czł. TDP, wspólnie z L. Mierosławskim opracował plan trójzaborowego stworzenia 1846; w 1848 w Krakowie, czł. Komitetu Nar., potem dowódca Legionu Pol. na wiktoria.

Czym jest Wiktoria znaczenie w Postać biografia W .

  • Dodano:
  • Autor: