witold co to jest
Definicja Witold: 1401, syn Kiejstuta, stryjeczny brat Władysława Jagiełły. Toczył walki wewn. z.

Czy przydatne?

Definicja Witold

Co znaczy WITOLD: w. ks. litew. od 1401, syn Kiejstuta, stryjeczny brat Władysława Jagiełły. Toczył walki wewn. z Jagiełłą przerywane okresami zgody. Klęska w bitwie z Tatarami pod Worsklą (1399) zadecydowała o trwalszym pojednaniu W. z Jagiełłą. W skutku W. przyjął tytuł w. ks. litew. i stanął na czele wojsk litew. w bitwie pod Grunwaldem. W momencie późniejszym znów zmierzał do pełnej samodzielności, podejmując nie zrealizowane plany objęcia tronu czes. i koronacji na króla Litwy
Słownik Wehrmacht:
Co znaczy III Rzeszy obowiązująca od 1935. W. oparto od 16 III 1935 na obowiązkowej służbie wojsk. łamiąc zobowiązania wynikające z traktatu wersalskiego. Powstał on w miejsce ograniczonej traktatem 100-tys witold.
Słownik Wydarzenia Grudniowe 1970:
Co znaczy w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie i Elblągu (14 XII- 18 XII) spowodowane podwyżką cen artykułów spożywczych zakończone strzelaniem poprzez wojsko i policję do robotników, w tym krwawą masakrą robotników witold.
Słownik Wajsjowie:
Co znaczy trzecia warna (u nie wszystkich autorów kasta) w staroż. Indiach, utworzona z rolników, kupców, rzemieślników witold.

Czym jest Witold znaczenie w Postać biografia W .

  • Dodano:
  • Autor: