witold co to jest
Definicja Witold: 1401, syn Kiejstuta, stryjeczny brat Władysława Jagiełły. Toczył walki wewn. z.

Czy przydatne?

Definicja Witold

Co znaczy WITOLD: w. ks. litew. od 1401, syn Kiejstuta, stryjeczny brat Władysława Jagiełły. Toczył walki wewn. z Jagiełłą przerywane okresami zgody. Klęska w bitwie z Tatarami pod Worsklą (1399) zadecydowała o trwalszym pojednaniu W. z Jagiełłą. W skutku W. przyjął tytuł w. ks. litew. i stanął na czele wojsk litew. w bitwie pod Grunwaldem. W momencie późniejszym znów zmierzał do pełnej samodzielności, podejmując nie zrealizowane plany objęcia tronu czes. i koronacji na króla Litwy
Słownik Wojciechowski Stanisław:
Co znaczy spółdzielczy, polityk; jeden z założycieli i przywódców PPS, pionier ruchu spółdzielczego. 1917-18 w NKN. W 1919-20 min. spraw wewn., 20 XII 1922 wybrany na prezydenta Rzeczypospolitej, 15 V 1926 witold.
Słownik Wojna Iracko-Irańska 1980-88:
Co znaczy IX 1980 prewencyjnym atakiem Iraku kierowanym poprzez Saddama Husajna na sąsiada, a równocześnie rywala w staraniach o zdobycie przewagi w basenie Zat. Perskiej. Okazało się rychło, Iż aczkolwiek witold.
Słownik Wisznu:
Co znaczy jeden z trzech gł. bogów hinduizmu, zbawca i nauczyciel, w przypadku katastrof miał wspomagać ludzi w postaciach cielesnych witold.

Czym jest Witold znaczenie w Postać biografia W .

  • Dodano:
  • Autor: