wolter co to jest
Definicja Wolter: oświecenia euro. W swej bogatej twórczości publicystycznej (Listy o Anglikach.

Czy przydatne?

Definicja Wolter

Co znaczy WOLTER: "władca filozofów" oświecenia euro. W swej bogatej twórczości publicystycznej (Listy o Anglikach, Powiastki filozoficzne) i literackiej (Kandyd Prostaczek) popularyzował idee oświeceniowie. Potępiał zacofanie, nadużycia władzy, tortury, mechanizmy o czarownice i tym podobne Zdeklarowany antyklerykał, zwolennik kultu Najwyższej Istoty
Słownik Wielka Wojna Północna:
Co znaczy między Szwecją a koalicją antyszwedz. (tak zwany Liga Północna), składającą się pocz. z Danii, Rosji i Saksonii; w 1715 w skład Ligi weszły jeszcze Prusy i Hanower. Sojusznikami Szwecji, angażującymi wolter.
Słownik Weygand Maxime:
Co znaczy wojnie świat. szef sztabu marsz. F. Focha. W 1920 szef franc. misji wojsk. w Polsce, doradca pol. sztabu gener. W okresie kampanii franc.1940 nacz. dow. armii franc., później minister w rządzie Vichy wolter.
Słownik Wandalowie:
Co znaczy pochodzący ze Skandynawii; w IV w. osiedli nad Dunajem, później pod naporem Gotów u progu V w. wtargnęli do Hiszpanii, a w dalszym ciągu pn. Afryki, gdzie w 429 założyli mocne kraj. W 455 złupili wolter.

Czym jest Wolter znaczenie w Postać biografia W .

  • Dodano:
  • Autor: