wołyń co to jest
Definicja Wołyń: kresowa w prawym dorzeczu górnej Prypeci z gł. miastami Łuckiem i Równem.

Czy przydatne?

Definicja WOŁYŃ

Co znaczy WOŁYŃ: hist. kraina kresowa w prawym dorzeczu górnej Prypeci z gł. miastami Łuckiem i Równem. Początkowo pod wpływami Rusi Kijowskiej, później samodzielne księstwo. Od czasów Kazimierza Wielkiego teren sporny Polski i Litwy. Od końca XIV w. w W. Ks. Litewskim. Od 1569 w Koronie. W II i III rozbiorze zajęty poprzez Rosję. Od 1921 podzielony pomiędzy Polskę i ZSRR, lecz przewarzająca część w granicach Rzeczpospolitej jako woj. wołyńskie. Od 1939 w ZSRR. Od 1991 w Rep. Ukrainy
Co znaczy Wojny Burskie:
Porównanie W. Brytanię przeciw Burom (osadnikom holenderskiego pochodzenia zamieszkującym pd. Afrykę) w celu zajęcia bogatych w pokłady złota i diamentów republik: Orania i Transwal. W okresie I wojny (1880-81 wołyń co znaczy.
Krzyżówka Wojna Sześciodniowa:
Dlaczego trwająca od 5 do 10 VI 1967. Wobec zawarcia sojuszu wrogich krajów arab. (Egiptu, Syrii i Jordanii) i wiedząc o ich przygotowaniach do wojny mających na celu likwidację państwa Izrael, gen. M. Dajan wołyń krzyżówka.
Co to jest Włócznia:
Jak lepiej w staroż. i średniow. rodzaj broni wykonany z drzewca dł. do 2,5 m i osadzonego na nim ostrza, stosowana do pchnięcia wołyń co to jest.
Słownik Wolne Miasto Gdańsk:
Kiedy adm. utworzona na mocy traktatu wersalskiego w 1920 z Gdańska i okolicy pod opieką Ligi Narodów, połączona z Polską unią celną, o przewadze ludności i wpływów niem. Rządził Senat WMG. Polska miała wołyń słownik.
Czym jest Wiktor Emanuel II:
Od czego zależy pierwszy władca zjednoczonych Włoch, koronowany w 1861; w latach 1848-49 jako król Sardynii prowadził wojny z Austrią, 1859 za pomoc Francji w walce z Austrią o zjednoczenie Włoch odstąpił jej wołyń czym jest.

Czym jest Wołyń znaczenie w Postać biografia W .

  • Dodano:
  • Autor: