września co to jest
Definicja Września: Wielkopolsce głośne ze strajku dzieci pol. w 1901. Gdy w tamtejszej szkole.

Czy przydatne?

Definicja Września

Co znaczy WRZEŚNIA: miasteczko we wsch. Wielkopolsce głośne ze strajku dzieci pol. w 1901. Gdy w tamtejszej szkole zaczęto wprowadzać język niem. do szkolnej edukacji religii i na odpowiedzi w języku pol. reagowano biciem dzieci, ekipa oburzonych rodziców wtargnęła do szkoły. Władze prus. wytoczyły rodzicom mechanizmy. "kwestia wrzesińska" odbiła się olbrzymim echem tak na ziemiach pol. jak i poza ich granicami, kompromitując prus. politykę germanizacji. Powstał komitet pomocy uwięzionym rodzicom. Ogłoszono bojkot towarów prus
Słownik Wielkie Odkrycia Geograficzne:
Co znaczy pierwszej kolejności poszukiwanie kruszców szlachetnych i marzenie poznania drogi do Indii. W 1492 K. Kolumb odkrył Amerykę. Pd., część tego kontynentu szczegółowiej zbadał 1500-1505 A. Vespucci września.
Słownik Weygand Maxime:
Co znaczy wojnie świat. szef sztabu marsz. F. Focha. W 1920 szef franc. misji wojsk. w Polsce, doradca pol. sztabu gener. W okresie kampanii franc.1940 nacz. dow. armii franc., później minister w rządzie Vichy września.
Słownik Waregowie:
Co znaczy w IX w. podejmowali wyprawy na Ruś i na tereny bizant. i arab., aktywni jako kupcy i wojownicy. W. odegrali znaczną rolę w pocz. Rusi, angażując się w rozgrywki polit. pomiędzy pretendentami do września.

Czym jest Września znaczenie w Postać biografia W .

  • Dodano:
  • Autor: