żakeria co to jest
Definicja żakeria: chłopskie we Francji w 1358, nazwa od lekceważącego ustalenia chłopa Jacques.

Czy przydatne?

Definicja ŻAKERIA

Co znaczy ŻAKERIA: stworzenie chłopskie we Francji w 1358, nazwa od lekceważącego ustalenia chłopa "Jacques Bonhomme" (dosł. Kuba Poczciwy); powody niezadowolenia: grabieże w okresie wojny stuletniej, liczne podatki (zwł. na wykup króla z niewoli z angielskiego:), trudne do uniesienia po zmniejszeniu liczby ludności po czarnej Zgonu; objęło okolice Paryża, Pikardię i Szampanię; stłumione poprzez rycerstwo z Karolem II Niedobrym na czele
Słownik Żymierski Michał, Pseud. Rola:
Co znaczy w Wojsku Polskim, w 1926 skazany za nadużycia finansowe; 1931-38 we Francji współpracował z wywiadem radz. Od 1942 związany z PPR i GL, 1944 nacz. dow. Armii Ludowej, w VII 1944 nacz. dow. Wojska żakeria co to jest.
Słownik Zesłanie:
Co znaczy wolności użytkowana w Rosji od XVI w., wobec Polaków od XVII w. Pierwszą większą grupę pol. zesłańców stanowili konfederaci barscy zesłani gł. na Syberię. Od 1815 z. było użytkowane wobec Polaków żakeria definicja.
Słownik Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich:
Co znaczy państwa federacyjnego utworzonego 30 XII 1922 początkowo z Ros., Ukr., Białoruskiej i Zakaukaskiej republik radz. Później rozszerzane o inne (1925 Uzbecką, Turkmeńską, 1929 Tadżycką, w dalszym ciągu żakeria co znaczy.

Czym jest żakeria znaczenie w Postać biografia Z .

  • Dodano:
  • Autor: