zbigniew co to jest
Definicja Zbigniew: Piastów, syn Władysław Hermana, brat Bolesława Krzywoustego. Za życia ojca po.

Czy przydatne?

Definicja ZBIGNIEW

Co znaczy ZBIGNIEW: książę polski z dyn. Piastów, syn Władysław Hermana, brat Bolesława Krzywoustego. Za życia ojca po wygnaniu Sieciecha objął swoją dzielnicę (1098); od 1102 współrządził wspólnie z Bolesławem Krzywoustym (najprawdopodobniej jako książę zwierzchni), dzierżąc Mazowsze i Wielkopolskę. W 1106-07 usunięty poprzez brata z własnych dzielnic schronił się u cesarza niem. Henryka V, inspirując jego najazd na Polskę w 1109. W 1110 wrócił do Polski za zgodą brata, który go uwięził i oślepił. Wkrótce zmarł
Słownik Związek Walki Czynnej:
Co znaczy organizacja niepodl. zał. w 1908 poprzez działaczy Organizacji Bojowej PPS; działała w trzech zaborach; celem ZWC było przygotowanie organizatorów i kierowników przyszłego stworzenia zbrojnego w zbigniew co to jest.
Słownik Zjednoczone Stronnictwo Ludowe:
Co znaczy działające w latach PRL, sojusznicze wobec PZPR. Powstało 27-29 XI 1949 drogą przymusowego zjednoczenia lewicowego Stronnictwa Ludowego z opozycyjnym poprzednio Polskim Stronnictwem Ludowym. Stało zbigniew definicja.
Słownik Zamek Rycerski:
Co znaczy obronna siedziba pana feudalnego wzniesiona z cegły albo kamienia, typ twierdzy wznoszonej od XI w. w Europie; w Polsce od poł. XIII w zbigniew co znaczy.

Czym jest Zbigniew znaczenie w Postać biografia Z .

  • Dodano:
  • Autor: