zbigniew co to jest
Definicja Zbigniew: Piastów, syn Władysław Hermana, brat Bolesława Krzywoustego. Za życia ojca po.

Czy przydatne?

Definicja ZBIGNIEW

Co znaczy ZBIGNIEW: książę polski z dyn. Piastów, syn Władysław Hermana, brat Bolesława Krzywoustego. Za życia ojca po wygnaniu Sieciecha objął swoją dzielnicę (1098); od 1102 współrządził wspólnie z Bolesławem Krzywoustym (najprawdopodobniej jako książę zwierzchni), dzierżąc Mazowsze i Wielkopolskę. W 1106-07 usunięty poprzez brata z własnych dzielnic schronił się u cesarza niem. Henryka V, inspirując jego najazd na Polskę w 1109. W 1110 wrócił do Polski za zgodą brata, który go uwięził i oślepił. Wkrótce zmarł
Co znaczy Żebro:
Porównanie w architekturze, zwł. gotyckiej, łuk wspierający sklepienie zbigniew co znaczy.
Krzyżówka Żywot:
Dlaczego dawniej opis życia, biografia. Zobacz także żywoty świętych zbigniew krzyżówka.
Co to jest Zimbabwe:
Jak lepiej Afryce, które zyskało niepodległość 18 IV 1980 z powodu pierwszych wolnych wyborów w państwie noszącym za rządów białej mniejszości nazwę Rodezji. Był to sukces trwającej od 1934 walki czarnej zbigniew co to jest.
Słownik Zamach 18 Brumaire'a:
Kiedy przewrót wojsk. dokonany we Francji poprzez Napoleona Bonaparte; był to koniec rewolucji franc. Zobacz także Napoleon Bonaparte zbigniew słownik.
Czym jest Źródła Historyczne:
Od czego zależy działalności człowieka w minionych epokach. Podział: materialne (na przykład narzędzia), językowe (na przykład nazewnictwo), etnograficzne (na przykład zwyczaje), pisane i in. (na przykład taśmy zbigniew czym jest.

Czym jest Zbigniew znaczenie w Postać biografia Z .

  • Dodano:
  • Autor: