zesłanie co to jest
Definicja zesłanie: wolności użytkowana w Rosji od XVI w., wobec Polaków od XVII w. Pierwszą.

Czy przydatne?

Definicja ZESŁANIE

Co znaczy ZESŁANIE: kara pozbawienia wolności użytkowana w Rosji od XVI w., wobec Polaków od XVII w. Pierwszą większą grupę pol. zesłańców stanowili konfederaci barscy zesłani gł. na Syberię. Od 1815 z. było użytkowane wobec Polaków zamieszkujących tak zwany ziemie zabrane, lecz po upadku stworzenia listopadowego stosowano je na szerszą skalę, na początku w relacji do powstańców, później także przestępców pospolitych. Po stworzeniu styczniowym na z. można było kierować osoby podejrzane polit. bez wyroku sądowego
Słownik Związek Kosynierów:
Co znaczy organizacja niepodl. w Wielkopolsce, zał. w 1820 po rozłamie w poznańskiej loży Wolnomularstwa Nar.; czł. gł. dawni oficerowie napoleońscy; działacze: I. Prądzyński, J.U. Niemcewicz; w 1821 wszedł w zesłanie co to jest.
Słownik Związek Młodzieży Polskiej:
Co znaczy organizacja młodzieżowa wzorowana na radz. Komsomole powstała 21 VII 1948. Starała się objąć swą kontrolą całą młodzież; prowadziła indoktrynację komunist. Zlikwidowana wskutek przemian pol zesłanie definicja.
Słownik Zaratustra:
Co znaczy reformator wierzeń rel. w staroż. Persji, artysta zoroastryzmu; głosił zasady dualizmu, ostro akcentując odwieczną walkę dobra i zła ( Ahura Mazda, Aryman zesłanie co znaczy.

Czym jest zesłanie znaczenie w Postać biografia Z .

  • Dodano:
  • Autor: