zesłanie co to jest
Definicja zesłanie: wolności użytkowana w Rosji od XVI w., wobec Polaków od XVII w. Pierwszą.

Czy przydatne?

Definicja ZESŁANIE

Co znaczy ZESŁANIE: kara pozbawienia wolności użytkowana w Rosji od XVI w., wobec Polaków od XVII w. Pierwszą większą grupę pol. zesłańców stanowili konfederaci barscy zesłani gł. na Syberię. Od 1815 z. było użytkowane wobec Polaków zamieszkujących tak zwany ziemie zabrane, lecz po upadku stworzenia listopadowego stosowano je na szerszą skalę, na początku w relacji do powstańców, później także przestępców pospolitych. Po stworzeniu styczniowym na z. można było kierować osoby podejrzane polit. bez wyroku sądowego
Co znaczy Ziemla I Wola:
Porównanie organizacja rewol. powstała w latach 1861-62; dążyła do wywołania rewolucji chłopskiej; przywódcą duchowym był N.G. Czernyszewski; 2. ros. sekretna organizacja rewol. powstała w Petersburgu z zesłanie co znaczy.
Krzyżówka Zweig Stefan:
Dlaczego poeta austr. żyd. pochodzenia. Autor licznych zbeletryzowanych biografii, takich jak Napoleon, Maria Stuart, i powieści wykazujących wpływy psychoanalizy zesłanie krzyżówka.
Co to jest Związek Robotników Polskich:
Jak lepiej w 1889 w Królestwie Pol.; kierowała ekon. walką robotn., organizowała akcję oświatową, kasy wzajemnej pomocy, kasy oporu; z czasem włączyła się także do walki polit.; w 1893 weszła w skład zesłanie co to jest.
Słownik Żołnierz Najemny:
Kiedy zawodowi żołnierze wykorzystywany za kapitał w oddziałach formowanych poprzez przedsiębiorców wojsk. - kondotierów. Ż.n. byli w istocie własnością swych dowódców i wspólnie z nimi zmieniali swych zesłanie słownik.
Czym jest Zjednoczone Stronnictwo Ludowe:
Od czego zależy działające w latach PRL, sojusznicze wobec PZPR. Powstało 27-29 XI 1949 drogą przymusowego zjednoczenia lewicowego Stronnictwa Ludowego z opozycyjnym poprzednio Polskim Stronnictwem Ludowym. Stało zesłanie czym jest.

Czym jest zesłanie znaczenie w Postać biografia Z .

  • Dodano:
  • Autor: