zimbabwe co to jest
Definicja Zimbabwe: Afryce, które zyskało niepodległość 18 IV 1980 z powodu pierwszych wolnych.

Czy przydatne?

Definicja ZIMBABWE

Co znaczy ZIMBABWE: kraj w środk.-pd. Afryce, które zyskało niepodległość 18 IV 1980 z powodu pierwszych wolnych wyborów w państwie noszącym za rządów białej mniejszości nazwę Rodezji. Był to sukces trwającej od 1934 walki czarnej większości i nacisku międzynar., w tym zwł. W. Brytanii. W 2000 wypracowany przed 20 laty kompromis, który pozwolił pozostać części białych osadników w Zimbabwe i przyczynił się do stabilizacji polit. i ekon. w państwie, został zakwestionowany poprzez obawiającego się straty władzy prezydenta R. Mugabe. W celu odzyskania popularności zainicjował on odbieranie ziemi białym farmerom i niszczenie ich siedzib. Doprowadziło to do poważnej destabilizacji stosunków w tym państwie
Słownik Zaratustra:
Co znaczy reformator wierzeń rel. w staroż. Persji, artysta zoroastryzmu; głosił zasady dualizmu, ostro akcentując odwieczną walkę dobra i zła ( Ahura Mazda, Aryman zimbabwe co to jest.
Słownik Żydzi:
Co znaczy jednego z plemion izrael. (Judy), po niewoli babilońskiej nazwa rozszerzona na wspólnotę rel.-etniczną wyznawców judaizmu, traktowaną również w kategoriach narodu. Już w staroż. charakterystyczne dla zimbabwe definicja.
Słownik Zjednoczone Prowincje:
Co znaczy formalnie Republika Zjednoczonych Prowincji, nazwa przyjęta w 1581 r. dla wyzwolonej spod panowania hiszp. Holandii zimbabwe co znaczy.

Czym jest Zimbabwe znaczenie w Postać biografia Z .

  • Dodano:
  • Autor: