zimbabwe co to jest
Definicja Zimbabwe: Afryce, które zyskało niepodległość 18 IV 1980 z powodu pierwszych wolnych.

Czy przydatne?

Definicja Zimbabwe

Co znaczy ZIMBABWE: kraj w środk.-pd. Afryce, które zyskało niepodległość 18 IV 1980 z powodu pierwszych wolnych wyborów w państwie noszącym za rządów białej mniejszości nazwę Rodezji. Był to sukces trwającej od 1934 walki czarnej większości i nacisku międzynar., w tym zwł. W. Brytanii. W 2000 wypracowany przed 20 laty kompromis, który pozwolił pozostać części białych osadników w Zimbabwe i przyczynił się do stabilizacji polit. i ekon. w państwie, został zakwestionowany poprzez obawiającego się straty władzy prezydenta R. Mugabe. W celu odzyskania popularności zainicjował on odbieranie ziemi białym farmerom i niszczenie ich siedzib. Doprowadziło to do poważnej destabilizacji stosunków w tym państwie
Słownik Żakeria:
Co znaczy chłopskie we Francji w 1358, nazwa od lekceważącego ustalenia chłopa Jacques Bonhomme (dosł. Kuba Poczciwy); powody niezadowolenia: grabieże w okresie wojny stuletniej, liczne podatki (zwł. na wykup zimbabwe.
Słownik Zamek Rycerski:
Co znaczy obronna siedziba pana feudalnego wzniesiona z cegły albo kamienia, typ twierdzy wznoszonej od XI w. w Europie; w Polsce od poł. XIII w zimbabwe.
Słownik Związek Ludowo-Narodowy:
Co znaczy sekretną Ligę Narodową w X 1919 partia polit. kontynuująca tradycje Stronnictwa Nar.-Demokr., głosząca program nar., potrzebę wzmocnienia rządu, lecz i polskiej gospodarki, zwalczająca mniejszości zimbabwe.

Czym jest Zimbabwe znaczenie w Postać biografia Z .

  • Dodano:
  • Autor: