zimbabwe co to jest
Definicja Zimbabwe: Afryce, które zyskało niepodległość 18 IV 1980 z powodu pierwszych wolnych.

Czy przydatne?

Definicja Zimbabwe

Co znaczy ZIMBABWE: kraj w środk.-pd. Afryce, które zyskało niepodległość 18 IV 1980 z powodu pierwszych wolnych wyborów w państwie noszącym za rządów białej mniejszości nazwę Rodezji. Był to sukces trwającej od 1934 walki czarnej większości i nacisku międzynar., w tym zwł. W. Brytanii. W 2000 wypracowany przed 20 laty kompromis, który pozwolił pozostać części białych osadników w Zimbabwe i przyczynił się do stabilizacji polit. i ekon. w państwie, został zakwestionowany poprzez obawiającego się straty władzy prezydenta R. Mugabe. W celu odzyskania popularności zainicjował on odbieranie ziemi białym farmerom i niszczenie ich siedzib. Doprowadziło to do poważnej destabilizacji stosunków w tym państwie
Słownik Zachariasz:
Co znaczy papież w latach 741-752, współpracował z Pepinem Krótkim zimbabwe.
Słownik Żołnierz Najemny:
Co znaczy zawodowi żołnierze wykorzystywany za kapitał w oddziałach formowanych poprzez przedsiębiorców wojsk. - kondotierów. Ż.n. byli w istocie własnością swych dowódców i wspólnie z nimi zmieniali swych zimbabwe.
Słownik Związek Kosynierów:
Co znaczy organizacja niepodl. w Wielkopolsce, zał. w 1820 po rozłamie w poznańskiej loży Wolnomularstwa Nar.; czł. gł. dawni oficerowie napoleońscy; działacze: I. Prądzyński, J.U. Niemcewicz; w 1821 wszedł w zimbabwe.

Czym jest Zimbabwe znaczenie w Postać biografia Z .

  • Dodano:
  • Autor: