zwornik co to jest
Definicja zwornik: architektoniczny w kształcie klina (z cegły albo kamienia) zamykający sklepienie.

Czy przydatne?

Definicja ZWORNIK

Co znaczy ZWORNIK: klucz, obiekt architektoniczny w kształcie klina (z cegły albo kamienia) zamykający sklepienie albo łuk, zazwyczaj zdobiony
Co znaczy Ziemia Dobrzyńska:
Porównanie Drwęcą a Skrwą. Gł. miasto Dobrzyń. Od Mieszka I w Polsce, od 1138 w granicach Mazowsza, później ziem książąt kujawskich. 1329 zajęta poprzez Krzyżaków, 1343 oddana Polsce. 1793 zajęta poprzez Prusy zwornik co znaczy.
Krzyżówka Zaliwski Józef:
Dlaczego polit.; od 1818 w armii Królestwa Pol., czł. Wolnomularstwa Nar. i sprzysiężenia Wysockiego; uczestnik stworzenia listopadowego, kierował zdobywaniem Arsenału (29 XI 1830), organizował partyzantkę zwornik krzyżówka.
Co to jest "Zapis" Cenzury:
Jak lepiej poufne instrukcje władz partyjnych PZPR dla Głównego Urzędu Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk zakazujące druku publikacji ustalonych osób albo na określony temat zwornik co to jest.
Słownik Żelazna Kurtyna:
Kiedy ustalenie polit., gosp. i kulturowego podziału Europy zaczynającego się w 1945, a polegającego na odizolowaniu państw bloku podporządkowanych ZSRR od innych części świata. Termin użyty po raz zwornik słownik.
Czym jest Związek Harcerstwa Polskiego:
Od czego zależy młodzieżowa wzorowana na bryt. skautingu. Początki jej tworzono w Galicji od 1909, nie mniej jednak czołową rolę odegrał A. Małkowski. W 1916 powstał międzyzaborowy ZHP. W latach międzywojennych zwornik czym jest.

Czym jest zwornik znaczenie w Postać biografia Z .

  • Dodano:
  • Autor: