żyrondyści co to jest
Definicja żyrondyści: powstałe w okresie rewolucji francuskiej skupiające zwł. deputowanych.

Czy przydatne?

Definicja ŻYRONDYŚCI

Co znaczy ŻYRONDYŚCI: ugrupowanie powstałe w okresie rewolucji francuskiej skupiające zwł. deputowanych departamentu Gironde. Rządzili we Francji od 1791 do przewrotu jakobinów 2 VI 1793
Co znaczy Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii I Irlandii:
Porównanie oficjalna nazwa państwa bryt. od wcielenia do niego Irlandii w 1801. Po 1921 i uznaniu pd. Irlandii za samodzielne kraj nazwę zmieniono na Zjednoczone Królestwo Ogromnej Brytanii i Północnej Irlandii żyrondyści co znaczy.
Krzyżówka Zamach 18 Brumaire'a:
Dlaczego przewrót wojsk. dokonany we Francji poprzez Napoleona Bonaparte; był to koniec rewolucji franc. Zobacz także Napoleon Bonaparte żyrondyści krzyżówka.
Co to jest Związek Młodzieży Wiejskiej:
Jak lepiej działająca na wsi organizacja młodzieżowa zał. 11 II 1957 na bazie rozwiązanego ZMP, związana z ZSL. W 1973 weszła w skład ZSMP. Od 1989 pod wpływami ZSL/PSL żyrondyści co to jest.
Słownik Żdanow Andriej:
Kiedy znany ideolog komunist., współtwórca Kominformu w 1947. Zapoczątkował akcję na rzecz uniformizacji życia umysłowego w ZSRR, gdzie represjonowano znanych filozofów, malarzy, kompozytorów żyrondyści słownik.
Czym jest Zamoyski Andrzej:
Od czego zależy gosp.w Królestwie Pol., jeden z czołowych przedstawicieli pracy organicznej; od 1842 organizował w swej rezydencji w Klemensowie zjazdy ziemian, w 1848 zawiązał Spółkę Żeglugi Parowej, uruchomił żyrondyści czym jest.

Czym jest żyrondyści znaczenie w Postać biografia Z .

  • Dodano:
  • Autor: