torsen torsen tpms skrót tpms co to jest
CZYM JEST Torsen - Czym Jest Torsen?, Tpms - Co Oznacza Skrót Tpms?, Targa - Co To Jest Targa?, Tdi.

Słownik o motoryzacji i definicje o częściach T

 • TURBOSPRĘŻARKA - CZYM JEST TURBOSPRĘŻARKA? Definicja podzespół samochodowy zwiększający sprawność jednostki napędowej. Turbosprężarka złożona jest z turbiny (napędzanej gazami wylotowymi) i sprężarki (napędzanej turbosprężarka - czym jest turbosprężarka?.
 • TIPTRONIC - JAK DZIAŁA SKRZYNIA TIPTRONIC? Definicja skrzynia biegów pozwalająca na automatyczną albo manualną zmianę przełożeń. W razie sterowania ręcznego, kierowca wymienia biegi sekwencyjnie, a więc bez tiptronic - jak działa skrzynia tiptronic?.
 • TRANSAXLE - CO TO JEST TRANSAXLE? Definicja ustalenie układu napędowego odpowiadającego za zmianę przełożeń (skrzynia biegów) i rozdział momentu obrotowego na poszczególne koła (system różnicowy transaxle - co to jest transaxle?.
 • TEMPOMAT - DO CZEGO SŁUŻY TEMPOMAT? Definicja urządzenie mające za zadanie utrzymać szybkość zaprogramowaną poprzez kierowcę. Dzięki tempomatowi kierowca pokonujący trasę ze stałą prędkością, może naciskać tempomat - do czego służy tempomat?.
 • TWIN SPARK - CZYM CHARAKTERYZUJE SIĘ SYSTEM TWIN SPARK? Definicja angielskiego: „podwójna iskra”) to mechanizm używany w układach zapłonowych samochodów marki Alfa Romeo. W silnikach z układem Twin Spark, na jeden cylinder twin spark - czym charakteryzuje się system twin spark?.
 • TCS - JAK DZIAŁA TCS? Definicja angielskiego: Traction Control Mechanizm) to układ zapobiegający ślizganiu się kół w trakcie ruszania albo gwałtownego przyspieszania. Mechanizm TCS kontroluje tcs - jak działa tcs?.
 • TURBODZIURA - NA CZYM POLEGA TURBODZIURA? Definicja niekorzystne zdarzenie występujące w silnikach zaopatrzonych w turbodoładowanie. Turbodziura dotyczy czasu, jaki upływa od naciśnięcia pedału gazu do turbodziura - na czym polega turbodziura?.
 • TWINPORT - W JAKI SPOSÓB DZIAŁA SYSTEM TWINPORT? Definicja używana w autach Opla do zmniejszania zapotrzebowania na paliwo. W silnikach wykorzystujących technologię Twinport robota wałka rozrządu kontrolowana jest w twinport - w jaki sposób działa system twinport?.
 • TDI - CZYM CECHUJĄ SIĘ SILNIKI TDI? Definicja angielskiego: Turbo Direct Injection) to oznaczenie jednostek wysokoprężnych użytkowanych poprzez koncern Volkswagena. Silniki TDI zaopatrzone są w bezpośredni tdi - czym cechują się silniki tdi?.
 • TARGA - CO TO JEST TARGA? Definicja nadwozia samochodowego ?Xączący cechy charakterystyczne dla kabrioletów i aut coupe. W karoserii targa środkową część dachu można zdjąć, a za podróżnymi targa - co to jest targa?.
 • TPMS - CO OZNACZA SKRÓT TPMS? Definicja angielskiego: Tire Pressure Monitoring Mechanizm) to układ odpowiadający za kontrolę ciśnienia w ogumieniu. Spotykamy dwie odmiany mechanizmu TPMS - pośrednią tpms - co oznacza skrót tpms?.
 • TORSEN - CZYM JEST TORSEN? Definicja angielskiego: Torque i Sensing) to ślimakowy system różnicowy odpowiadający za najlepszy rozdział momentu obrotowego. W Torsenie szczególne zazębienie ślimaków torsen - czym jest torsen?.

Jak działa, definicja pojęć urządzeń w aucie

Jak naprawić, jak wymienić, jak założyć, jak użyć.

Definicja CZYM JEST Torsen - Czym Jest Torsen?, Tpms - Co Oznacza Skrót Tpms?, Targa - Co To Jest Targa?, Tdi - Czym Cechują Się Silniki Tdi?, Twinport - W Jaki Sposób Działa informacje.

Co to jest Definicja Torsen - Czym Jest Torsen?, Tpms - Co Oznacza Skrót Tpms znaczenie.