hannibal co to jest
Definicja Hannibal: kartagiński mąż stanu z rodu Barkidów, nieprzejednany wróg Rzymu, dowodził.

Czy przydatne?

Definicja Hannibal

Co znaczy HANNIBAL: wódz i znakomity kartagiński mąż stanu z rodu Barkidów, nieprzejednany wróg Rzymu, dowodził armią kartagińską w trakcie II wojny punickiej, po klęsce w 202 przed naszą erą wrócił do Kartaginy i przeprowadził szereg reform wewn. (196 przed naszą erą) pozwalających na zapłatę kontrybucji wojennej Rzymowi. W niebezpieczeństwie wydaniem w ręce rzym. uciekł na wschód, gdzie walczył przeciwko imperium rzym. u boku tamtejszych monarchów, wreszcie popełnił samobójstwo dowiedziawszy się o planach wydania go Rzymowi
Słownik Hitler Adolf:
Co znaczy lider niem. ruchu faszystowskiego. Urodzony w Austrii, walczył w armii niem. w I wojnie świat. W 1923 organizator tak zwany puczu monachijskiego, później w więzieniu autor dzieła Mein Kampf, gdzie hannibal.
Słownik Hirohito:
Co znaczy cesarz Japonii od 25 XII 1926. Stał na czele swego państwie w latach II wojny świat. W orędziu do narodu z 1 I 1946 wyrzekł się boskości i stał się zwolennikiem nowoczesnej monarchii konstytucyjnej hannibal.
Słownik Hebertyści:
Co znaczy ultraradykalne skrzydło jakobinów, zwolennicy J.R. Hberta, domagali się zaostrzenia terroru i równości majątkowej wszystkich obywateli; w III 1794 próbowali przejąć władzę z rąk jakobinów hannibal.

Czym jest Hannibal znaczenie w Postać biografia H .

  • Dodano:
  • Autor: