hannibal co to jest
Definicja Hannibal: kartagiński mąż stanu z rodu Barkidów, nieprzejednany wróg Rzymu, dowodził.

Czy przydatne?

Definicja Hannibal

Co znaczy HANNIBAL: wódz i znakomity kartagiński mąż stanu z rodu Barkidów, nieprzejednany wróg Rzymu, dowodził armią kartagińską w trakcie II wojny punickiej, po klęsce w 202 przed naszą erą wrócił do Kartaginy i przeprowadził szereg reform wewn. (196 przed naszą erą) pozwalających na zapłatę kontrybucji wojennej Rzymowi. W niebezpieczeństwie wydaniem w ręce rzym. uciekł na wschód, gdzie walczył przeciwko imperium rzym. u boku tamtejszych monarchów, wreszcie popełnił samobójstwo dowiedziawszy się o planach wydania go Rzymowi
Słownik Hugenoci:
Co znaczy przyjęta nazwa dawnych wyznawców kalwinizmu we Francji. Ich działalność datuje się od 1550. Po wielu wojnach rel. w 1598 edyktem nantejskim uzyskali równouprawnienie z katolikami i prawo posiadania hannibal.
Słownik Hołd:
Co znaczy uroczysta, publiczna przysięga wierności składana poprzez wasala seniorowi w zamian za opiekę i przyjaźń. Z h. mogła wiązać się inwestytura, lecz niekoniecznie, gdyż h. oznaczał związanie zależnością hannibal.
Słownik Hirohito:
Co znaczy cesarz Japonii od 25 XII 1926. Stał na czele swego państwie w latach II wojny świat. W orędziu do narodu z 1 I 1946 wyrzekł się boskości i stał się zwolennikiem nowoczesnej monarchii konstytucyjnej hannibal.

Czym jest Hannibal znaczenie w Postać biografia H .

  • Dodano:
  • Autor: