homer co to jest
Definicja Homer: w staroż., uznany za pierwszego twórcę literatury euro., artysta eposu.

Czy przydatne?

Definicja HOMER

Co znaczy HOMER: genialny pisarz gr. w staroż., uznany za pierwszego twórcę literatury euro., artysta eposu bohaterskiego. Informacje o jego pochodzeniu są niejasne (najprawdopodobniej ur. w Smyrnie w Azji Mniejszej), wg legendy miał także być niewidomym śpiewakiem; gł. dzieła to Iliada poświęcona wojnie trojańskiej ( Troja) i Odyseja opowiadająca w wielu wątkach o nie kończącej się drodze powrotnej Odysa ( wojna trojańska) do domu i wierności oczekującej go żony
Słownik Henryk III Głogowski:
Co znaczy książę głogowski od 1273, wielkopolski od 1306, z rodu Piastów, sprzymierzeniec Henryka IV Probusa, zwolennik zjednoczenia ziem pol.; na mocy testamentu Przemysła II opanował Wielkopolskę homer co to jest.
Słownik Hindenburg Paul Von:
Co znaczy feldmarszałek niem., w 1914 zwycięzca w bitwie pod Tannenbergiem, 1916-18 szef niem. sztabu generalnego, 1925-34 prezydent Rzeszy homer definicja.
Słownik Hume David:
Co znaczy filozof, historyk i ekonomista, zwolennik metod empirycznych w poznaniu. Prekursor liberalizmu w gospodarce, agnostyk, odrzucał dowody na istnienie Boga. Kluczowe dzieło Traktat o naturze ludzkiej homer co znaczy.

Czym jest Homer znaczenie w Postać biografia H .

  • Dodano:
  • Autor: