homer co to jest
Definicja Homer: w staroż., uznany za pierwszego twórcę literatury euro., artysta eposu.

Czy przydatne?

Definicja Homer

Co znaczy HOMER: genialny pisarz gr. w staroż., uznany za pierwszego twórcę literatury euro., artysta eposu bohaterskiego. Informacje o jego pochodzeniu są niejasne (najprawdopodobniej ur. w Smyrnie w Azji Mniejszej), wg legendy miał także być niewidomym śpiewakiem; gł. dzieła to Iliada poświęcona wojnie trojańskiej ( Troja) i Odyseja opowiadająca w wielu wątkach o nie kończącej się drodze powrotnej Odysa ( wojna trojańska) do domu i wierności oczekującej go żony
Słownik Hozjusz Stanisław:
Co znaczy bp warmiński od 1551, znakomity przedstawiciel potrydenckiego duchowieństwa. W 1565 założył w Braniewie pierwsze kolegium jezuickie. Przeciwnik pol. Kościoła narodowego homer.
Słownik Hall Aleksander:
Co znaczy polityk związany z Solidarnością od 1980. Bliski współpracownik T. Mazowieckiego, a w dalszym ciągu przywódca Partii Konserwatywnej. Jeden z założycieli i liderów Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego w homer.
Słownik Hoplita:
Co znaczy w staroż. Grecji ciężkozbrojny piechur, wywodzący się ze średniozamożnej warstwy obywateli. Uzbrojenie h. - pancerz, hełm, miecz, tarcza i włócznia - ważyło około 35 kg homer.

Czym jest Homer znaczenie w Postać biografia H .

  • Dodano:
  • Autor: