homer co to jest
Definicja Homer: w staroż., uznany za pierwszego twórcę literatury euro., artysta eposu.

Czy przydatne?

Definicja Homer

Co znaczy HOMER: genialny pisarz gr. w staroż., uznany za pierwszego twórcę literatury euro., artysta eposu bohaterskiego. Informacje o jego pochodzeniu są niejasne (najprawdopodobniej ur. w Smyrnie w Azji Mniejszej), wg legendy miał także być niewidomym śpiewakiem; gł. dzieła to Iliada poświęcona wojnie trojańskiej ( Troja) i Odyseja opowiadająca w wielu wątkach o nie kończącej się drodze powrotnej Odysa ( wojna trojańska) do domu i wierności oczekującej go żony
Słownik Hindenburg Paul Von:
Co znaczy feldmarszałek niem., w 1914 zwycięzca w bitwie pod Tannenbergiem, 1916-18 szef niem. sztabu generalnego, 1925-34 prezydent Rzeszy homer.
Słownik Hezbollah:
Co znaczy fundamentalistyczne ugrupowanie arab. założone w 1982 poprzez Irańczyków w Libanie, znane z krwawych (regularnie samobójczych) ataków terrorystycznych przeciw Izraelowi i wspierającym go krajom homer.
Słownik Humań:
Co znaczy pomiędzy Bohem a Dnieprem na Ukrainie, po której zdobyciu w 1768 r. powstańcy chłopscy tak zwanej koliszczyzny wymordowali chroniących się tam uciekinierów: polskiej szlachty, mieszczaństwa i Żydów homer.

Czym jest Homer znaczenie w Postać biografia H .

  • Dodano:
  • Autor: