horacy co to jest
Definicja Horacy: pisarz liryczny staroż. Rzymu, tworzył na dworze Oktawiana Augusta; w słynnym.

Czy przydatne?

Definicja Horacy

Co znaczy HORACY: najwybitniejszy pisarz liryczny staroż. Rzymu, tworzył na dworze Oktawiana Augusta; w słynnym liście Do Pizonów zawarł teorię sztuki poetyckiej. Tworzył między innymi satyry, epody i pieśni (ody) stanowiące wzór dla przyszłych epok. Zwł. w pieśniach zawarł własną filozofię życiową opartą na epikureizmie, zachęcał do korzystania z chwili obecnej (słynne powiedzenie carpe diem! - zrywaj /chwytaj/ dzień!)
Słownik Hitler Adolf:
Co znaczy lider niem. ruchu faszystowskiego. Urodzony w Austrii, walczył w armii niem. w I wojnie świat. W 1923 organizator tak zwany puczu monachijskiego, później w więzieniu autor dzieła Mein Kampf, gdzie horacy.
Słownik Hauke Maurycy:
Co znaczy rodz. hol.-niem.; uczestnik insurekcji 1794; od 1798 w Legionach Polskich we Włoszech; wraz z gen. J.H. Dąbrowskim organizował armię Księstwa Warsz.; w latach 1815-30 zastępca min. wojny w Królestwie horacy.
Słownik Hieroglify:
Co znaczy odmiana pisma stosowana w staroż. Egipcie, powstała z przekształcenia pisma obrazkowego, obejmowała mozaikę przedstawień różnych elementów, którym odpowiadały poszczególne dźwięki mowy horacy.

Czym jest Horacy znaczenie w Postać biografia H .

  • Dodano:
  • Autor: