horacy co to jest
Definicja Horacy: pisarz liryczny staroż. Rzymu, tworzył na dworze Oktawiana Augusta; w słynnym.

Czy przydatne?

Definicja Horacy

Co znaczy HORACY: najwybitniejszy pisarz liryczny staroż. Rzymu, tworzył na dworze Oktawiana Augusta; w słynnym liście Do Pizonów zawarł teorię sztuki poetyckiej. Tworzył między innymi satyry, epody i pieśni (ody) stanowiące wzór dla przyszłych epok. Zwł. w pieśniach zawarł własną filozofię życiową opartą na epikureizmie, zachęcał do korzystania z chwili obecnej (słynne powiedzenie carpe diem! - zrywaj /chwytaj/ dzień!)
Słownik Humań:
Co znaczy pomiędzy Bohem a Dnieprem na Ukrainie, po której zdobyciu w 1768 r. powstańcy chłopscy tak zwanej koliszczyzny wymordowali chroniących się tam uciekinierów: polskiej szlachty, mieszczaństwa i Żydów horacy.
Słownik Hołd:
Co znaczy uroczysta, publiczna przysięga wierności składana poprzez wasala seniorowi w zamian za opiekę i przyjaźń. Z h. mogła wiązać się inwestytura, lecz niekoniecznie, gdyż h. oznaczał związanie zależnością horacy.
Słownik Hotel Lambert:
Co znaczy liberalny obóz Ogromnej Emigracji kierowany poprzez A.J. Czartoryskiego, od 1861 poprzez W. Czartoryskiego; nazwa pochodzi od nabytej w 1843 poprzez Czartoryskiego rezydencji w Paryżu; liczył na horacy.

Czym jest Horacy znaczenie w Postać biografia H .

  • Dodano:
  • Autor: