imperializm co to jest
Definicja imperializm: poszczególnych krajów do ekspansji i podporządkowania sobie innych państw.

Czy przydatne?

Definicja IMPERIALIZM

Co znaczy IMPERIALIZM: 1. dążenie poszczególnych krajów do ekspansji i podporządkowania sobie innych państw drogą podbojów kolonialnych i militarnych; w XIX w. państwa uprzemysłowione, aspirujące do roli mocarstw, starały się narzucić własne panowanie obszarom zacofanym w rozwoju; Prowadziło to do stworzenia ogromnych imperiów kolonialnych, takich jak Imperium Brytyjskie, które w szczytowym momencie miało powyżej 500 mln mieszkańców na powyżej 30 mln km2; 2. wg Lenina najwyższe, ostatnie stadium kapitalizmu charakteryzujące się sporą koncentracją produkcji i kapitału
Co znaczy Izraelici:
Porównanie plemiona koczownicze od XIII w. przed naszą erą osiadłe w Kanaan; w XI w. przed naszą erą zostali trwale zjednoczeni w organizację państwową poprzez Saula imperializm co znaczy.
Krzyżówka Irangate, Iran-Contras:
Dlaczego do afery Watergate, określający sekretne kontakty republikańskiej administracji USA z Iranem w latach 1985-86, w ramach których mimo formalnie obowiązującego embarga sprzedawano temu krajowi broń w imperializm krzyżówka.
Co to jest Isonzo:
Jak lepiej rzeka w pn.-wsch. Włoszech, na dawnym pograniczu z Austro-Węgrami, nad którą w okresie I wojny świat. toczyło się kilkanaście bitew wł.-austr imperializm co to jest.
Słownik Izba Reprezentantów:
Kiedy nazwa izby niższej parlamentu w nie wszystkich państwach, między innymi w Stanach Zjedn. i Japonii imperializm słownik.
Czym jest IRA, Irlandzka Armia Republikańska:
Od czego zależy organizacja założona w 1919 jako zbrojne ramię ruchu niepodl. Sinn Fein (My Sami) walcząca sposobami terrorystycznymi przeciw panowaniu bryt. w Irlandii Pn. Zmiana nastąpiła etapowo poczynając od 1 imperializm czym jest.

Czym jest imperializm znaczenie w Postać biografia I .

  • Dodano:
  • Autor: