imperializm co to jest
Definicja imperializm: poszczególnych krajów do ekspansji i podporządkowania sobie innych państw.

Czy przydatne?

Definicja IMPERIALIZM

Co znaczy IMPERIALIZM: 1. dążenie poszczególnych krajów do ekspansji i podporządkowania sobie innych państw drogą podbojów kolonialnych i militarnych; w XIX w. państwa uprzemysłowione, aspirujące do roli mocarstw, starały się narzucić własne panowanie obszarom zacofanym w rozwoju; Prowadziło to do stworzenia ogromnych imperiów kolonialnych, takich jak Imperium Brytyjskie, które w szczytowym momencie miało powyżej 500 mln mieszkańców na powyżej 30 mln km2; 2. wg Lenina najwyższe, ostatnie stadium kapitalizmu charakteryzujące się sporą koncentracją produkcji i kapitału
Słownik Isonzo:
Co znaczy rzeka w pn.-wsch. Włoszech, na dawnym pograniczu z Austro-Węgrami, nad którą w okresie I wojny świat. toczyło się kilkanaście bitew wł.-austr imperializm co to jest.
Słownik Industrializacja:
Co znaczy mechanizm uprzemysłowienia państwie, w Polsce zdarzenie to wystąpiło w dużej skali po 1945. Zobacz także rewolucja przemysłowa imperializm definicja.
Słownik Ingres Dominique:
Co znaczy fr. rysownik klasycystyczny, uczeń Davida. Wzorował się na malarstwie włoskim, malował tematy greckie, orientalne. Najgłośniejsze dzieła to Kobieta w kąpieli, Odaliska, Łaźnia turecka imperializm co znaczy.

Czym jest imperializm znaczenie w Postać biografia I .

  • Dodano:
  • Autor: