kadeci co to jest
Definicja kadeci: zwany Korpusu Kadetów - wychowanków szkół wojsk. najniższego szczebla.

Czy przydatne?

Definicja Kadeci

Co znaczy KADECI: 1. członkowie tak zwany Korpusu Kadetów - wychowanków szkół wojsk. najniższego szczebla przygotowujących młodzież wielu państw zwł. w XIX w. do służby wojsk.; 2. skrót nazwy "konstytucyjni demokraci" - ros. ugrupowanie powstałe nareszcie XIX w. celem przekształcenia Rosji w monarchię konstytucyjną. Odgrywali poważniejszą rolę w pocz. XX w., zwł. po rewolucji lutowej 1917
Słownik Kaper:
Co znaczy odmiennie korsarz. W XVI-XVIII w. w Europie kapitan okrętu, który opierając się na wydanego poprzez władze swojego państwie listu kaperskiego zwalczał żeglugę nieprzyjaciela w zamian za część łupu kadeci.
Słownik Konstytuanta:
Co znaczy skrótowo określano ciała prawodawcze, których kluczowym celem było opracowanie konstytucji. W najwyższym stopniu znana w historii była Konstytuanta (formalnie Konstytucyjne Zebranie Narodowe kadeci.
Słownik Konferencje Pokojowe W Hadze:
Co znaczy zwołana w 1899 z inicjatywy cara Mikołaja II zainteresowanego zmniejszeniem kosztów na zbrojenia; na konferencji tej pojawiła się idea powołania Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości; druga kadeci.

Czym jest kadeci znaczenie w Postać biografia K .

  • Dodano:
  • Autor: