maccartyzm co to jest
Definicja maccartyzm: demaskowania prawdziwych i rzekomych agentów ZSRR działających w.

Czy przydatne?

Definicja Maccartyzm

Co znaczy MACCARTYZM: polit. kampania demaskowania prawdziwych i rzekomych agentów ZSRR działających w administracji USA i całym państwie, zapoczątkowana w 1950 poprzez senatora J. McCarthy'ego, a prowadzona w atmosferze "polowania na czarownice". Dotknęła także wolnomyślicieli i liberałów. Przyczyniła się do pogorszenia recenzji o USA jako państwie jedynie z pozoru demokr. i wolnościowym. Skończyła się w 1954 r. kompromitacją oskarżyciela
Słownik Marchia:
Co znaczy Franków i Niemczech tworzony w celu lepszego zabezpieczenia granic okręg nadgraniczny (tak zwany margrabstwo), zarządzany poprzez margrabiego mającego specjalne uprawnienia, zwł. wojskowe maccartyzm.
Słownik Mykeny:
Co znaczy w staroż. miasto w pd. Grecji; w 2 poł. II tys. przed naszą erą główne centrum państwowe Achajów; od nich nazwa kultury mykeńskiej maccartyzm.
Słownik Mussolini Benito:
Co znaczy Od 1900 socjalista, w okresie I wojny świat. zdeklarowany zwolennik włączenia się Włoch po stronie ententy, od 1919 tworzył ruch faszystowski. W 1922 wskutek marszu na Rzym premier, później dyktator maccartyzm.

Czym jest maccartyzm znaczenie w Postać biografia M .

  • Dodano:
  • Autor: