maccartyzm co to jest
Definicja maccartyzm: demaskowania prawdziwych i rzekomych agentów ZSRR działających w.

Czy przydatne?

Definicja Maccartyzm

Co znaczy MACCARTYZM: polit. kampania demaskowania prawdziwych i rzekomych agentów ZSRR działających w administracji USA i całym państwie, zapoczątkowana w 1950 poprzez senatora J. McCarthy'ego, a prowadzona w atmosferze "polowania na czarownice". Dotknęła także wolnomyślicieli i liberałów. Przyczyniła się do pogorszenia recenzji o USA jako państwie jedynie z pozoru demokr. i wolnościowym. Skończyła się w 1954 r. kompromitacją oskarżyciela
Słownik Małachowski Kazimierz:
Co znaczy stworzenia listopadowego; 1792 uczestnik kampanii pol.- -ros.; 1794 dowodził artylerią pod Racławicami; służył w armii Księstwa Warsz., w latach 1815-18 komendant Modlina; w stworzeniu listopadowym maccartyzm.
Słownik Mieszko III Stary:
Co znaczy od 1138, krakowski w 1173-1177, 1191 i od 1198, z dyn. Piastów, syn Bolesława Krzywoustego. Po objęciu dzielnicy senioralnej przywrócił zwierzchność Polski nad Pomorzem Zach.; w dalszym ciągu maccartyzm.
Słownik Macedonia:
Co znaczy rozrosło się terytorialnie za Filipa II, a po 338 przed naszą erą ( bitwa pod Cheroneą) zdobyło mocne zaplecze gosp. w formie miast-krajów Grecji; szczyt potęgi M. przypadł na moment rządów maccartyzm.

Czym jest maccartyzm znaczenie w Postać biografia M .

  • Dodano:
  • Autor: