maccartyzm co to jest
Definicja maccartyzm: demaskowania prawdziwych i rzekomych agentów ZSRR działających w.

Czy przydatne?

Definicja Maccartyzm

Co znaczy MACCARTYZM: polit. kampania demaskowania prawdziwych i rzekomych agentów ZSRR działających w administracji USA i całym państwie, zapoczątkowana w 1950 poprzez senatora J. McCarthy'ego, a prowadzona w atmosferze "polowania na czarownice". Dotknęła także wolnomyślicieli i liberałów. Przyczyniła się do pogorszenia recenzji o USA jako państwie jedynie z pozoru demokr. i wolnościowym. Skończyła się w 1954 r. kompromitacją oskarżyciela
Słownik Mazurkiewicz Leon:
Co znaczy działacz emigracyjny; 1844 jeden z głównych współpracowników ks. P. Ściegiennego; 1844-46 uczestniczył w przygotowaniach do stworzenia w Galicji; od 1848 na emigracji, czł. TDP; 1863 zastępca maccartyzm.
Słownik Mojry:
Co znaczy boginie, siostry odpowiedzialne za los człowieka: Kloto - przędzie nić życia, Lachesis - przydziela użytek (jest to nić życia) i strzeże go, Atropos ( Nieodwracalna ) przecina nić życia. Pierwotnie M maccartyzm.
Słownik Mobutu Sese Seko:
Co znaczy dziś Kongo) w latach 1965-97. Przedtem jako szef sztabu generalnego przeprowadził zamach stanu przy poparciu USA i Belgii, przejmując władzę 14 IX 1960. Odsunął od władzy premiera P. Lumumbę i prez maccartyzm.

Czym jest maccartyzm znaczenie w Postać biografia M .

  • Dodano:
  • Autor: