maoizm co to jest
Definicja maoizm: marksizmu autorstwa Mao Zedonga uznająca zasadnicze znaczenie chłopów jako klasy.

Czy przydatne?

Definicja Maoizm

Co znaczy MAOIZM: chiń. odmiana marksizmu autorstwa Mao Zedonga uznająca zasadnicze znaczenie chłopów jako klasy realizującej rewolucyjne ideały. Maoizm dostosował marksizm do potrzeb państw Trzeciego Świata, gdzie nie ma rozwiniętego przemysłu. Dostępny nie tylko w licznych biednych państwach Azji, lecz i Ameryki Łacińskiej, gdzie stał się fundamentem tworzenia różnych grup terrorystycznych walczących zbrojnie o obalenie "władzy kapitału"
Słownik Międzynarodowy Fundusz Walutowy:
Co znaczy organizacja finansowa założona jako wyspecjalizowana agenda ONZ w 1944. Jej zadaniem jest wspieranie współpracy ekon., świat. handlu i programów stabilizacji waluty państw członkowskich. Po 1989 do maoizm.
Słownik Manin Daniele:
Co znaczy lider antyaustr. ruchu wolnościowego w Wenecji, adwokat; w 1848 prezydent Republiki Weneckiej; potem dyktator; 1849 kierował obroną Wenecji, po kapitulacji osiadł w Paryżu maoizm.
Słownik Moczar Mieczysław:
Co znaczy 1942 w PPR, później PZPR. Jeden z dowodców partyzantki komunistycznej AL. W latach 1945-48 pracował w Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego. W 1964-68 min. spraw wewn. i lider frakcji partyzantów maoizm.

Czym jest maoizm znaczenie w Postać biografia M .

  • Dodano:
  • Autor: