maoizm co to jest
Definicja maoizm: marksizmu autorstwa Mao Zedonga uznająca zasadnicze znaczenie chłopów jako klasy.

Czy przydatne?

Definicja Maoizm

Co znaczy MAOIZM: chiń. odmiana marksizmu autorstwa Mao Zedonga uznająca zasadnicze znaczenie chłopów jako klasy realizującej rewolucyjne ideały. Maoizm dostosował marksizm do potrzeb państw Trzeciego Świata, gdzie nie ma rozwiniętego przemysłu. Dostępny nie tylko w licznych biednych państwach Azji, lecz i Ameryki Łacińskiej, gdzie stał się fundamentem tworzenia różnych grup terrorystycznych walczących zbrojnie o obalenie "władzy kapitału"
Słownik "Marsylianka":
Co znaczy śpiewana w Paryżu poprzez ochotników z Marsylii, idących na wojnę z Austrią (odmiennie: Pieśń bojowa Armii Renu), hymn nar. Francji od 1795; skomponowana w 1792 poprzez C.J. Rougeta de Lisle maoizm.
Słownik Minuskuła Karolińska:
Co znaczy krój pisma wprowadzony w dobie renesansu karolińskiego, litery okrągłe, kształtne, łatwe, wyraźniejsze od pochyłej kursywy maoizm.
Słownik Miasta Włoskie:
Co znaczy obejmujące miasta-państwa we Włoszech, które w średniow. wykształciły schemat rządów republikańskich, jest to dających ogółowi obywateli dostęp do władzy przez organy samorządowe tak zwany komun maoizm.

Czym jest maoizm znaczenie w Postać biografia M .

  • Dodano:
  • Autor: